Üniversiteli Gençlerden Miniklere Ziyaret

Üniversiteli Gençlerden Miniklere Ziyaret
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, “Küçük Kalemler Büyük Hayaller” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında Karacasu Sevenler Orta ve İlkokulu’nu ziyaret etti

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, “Küçük Kalemler Büyük Hayaller” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında Karacasu Sevenler Orta ve İlkokulu’nu ziyaret etti.
dnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, ilkokul sıralarındaki kardeşlerine projenin kapsamını anlatırken onlara çikolata da takdim etti. Aynı proje kapsamında ilkokulu üç kez ziyaret eden ADÜ Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, projeyi tamamlamak için titiz bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.
ADÜ Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Filiz Gülsevin Ersöz'ün sorumlu öğretim elamanı olduğu “Küçük Kalemler Büyük Hayaller” adlı proje, Sosyal Sorumluluk Projeleri dersi kapsamında hazırlanan ve yürütülen 3 projeden birisi. Proje, ilkokul öğrencilerine, hayallerinin öykü gibi yazdırılmasını, bu öykülerin toplanıp bir kitaba dönüştürülmesini ve bu kitap için minik yazarlarla bir imza günü yapılmasını kapsıyor. Bu proje ile yazmanın önemine vurgu yapılmaktadır. Ayrıca çocuklara yazma sevgisi kazandırılmak amaçlanıyor. Düzenlenecek imza günü ile minik yazar adaylarının ADÜ Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksek Okulu’ndaki büyüklerinin desteği ve girişimi ile ortaya çıkarttıkları eserlerini okurlarıyla buluşturması planlanıyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com