Üniversiteli kadın, kuma oluyor!

Üniversiteli kadın, kuma oluyor!
Güvenecek erkek bulamayan eğitimli kadınların kuma olmayı kabul ettiği iddia edildi.

İngiltere’de güvenecek erkek bulamayan eğitimli Müslüman kadınların kuma olmayı kabul ettiği iddia edildi. İngiliz Daily Mail Gazetesi’nde yer alan habere göre kariyer sahibi çok sayıda kadın “güvenilir” bir eş bulabilmek için ülkedeki İslami Şeriat Konseyi’ne başvuruyor. Konseyden Mizan Raja, geçen 6 ayda yüzlerce kadının kuma olmak için kendisine başvurduğunu öne sürdü.

Dünyanın dört bir yanında dini nikâh kıydığını söyleyen Raja “Eskiden erkekler eş bulmamızı istiyordu. Şimdi erkeklerden çok kadınlar güvenilir bir eş talep ediyor. Özellikle eğitimli, üniversite mezunu, diplomalı kadınlar bizden yardım istiyor” dedi. İslami Şeriat Konseyi’nin verilerine göre kuma olmak kariyer sahibi kadınların “işine geliyor”. Raja yaşadıkları bir hikâyeyi şöyle anlattı:

‘KARİYERİ ÖNEMLİ’
“Üniversiteli bir kadına eş bulduk. Adam, kadına ‘Eşimi boşayıp seni resmi nikâhıma alayım’ demiş. Kadın ise ‘Gerek yok. Ben bir erkeğe 7 gün 24 saat vakit ayırmak istemiyorum. Benim işim gücüm var, çok çalışıyorum. Ben ikinci karın olmaya razıyım’ demiş. Diplomalı kadınlar erkeklerden daha çok kariyerlerine önem veriyor.” Konseyin açıklamasına göre birden fazla eş sahibi olmanın yasak olduğu İngiltere’de, Müslüman erkekler dini nikâh yoluyla karılarının sayısını 4’e kadar çıkarıyor.(SYK)

Gazete HT

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com