Üniversiteli miniklerin mezuniyet coşkusu

Üniversiteli miniklerin mezuniyet coşkusu
Eskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ) bünyesinde açılan Çocuk Üniversitesi, 2. mezunlarını düzenlenen törenle verdi.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ) bünyesinde açılan Çocuk Üniversitesi, 2. mezunlarını düzenlenen törenle verdi.
Yunus Emre Kampüsü salon 2009'da gerçekleştirilen mezuniyet törenine, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Çocuk Üniversitesi Merkez Müdürü Prof. Ertuğrul Yörükoğulları, öğretim üyeleri ve davetliler katıldı.
Çocuk Üniversitesi Merkez Müdürü Ertuğrul Yörükoğulları, Çocuk Üniversitesinin bu yıl 4 alanda açıldığını, bu yıl 283 ilköğretim öğrencisini mezun ettiklerini belirterek, 'Üniversitemizde, fen bilimleri, sosyal bilimler ve sanat olmak üzere 24 program açtık. Bu programlar çeşitli yaş gruplarındaki öğrencilere hitap edecek şekilde düzenlenmiştir. Programa devam eden öğrenciler, ağabeylerinin ablalarının ders aldıkları aynı öğretim üyelerinden ders almıştır. Böylece çocuklarımız üniversiteyi tanıma fırsatı bulmuştur. Ayrıca çocuklarımız ileride seçmeyi düşündükleri meslekler konusunda da bilgi sahibi olmuşlardır. Bu yaz döneminde açılan programları gelecek yıl ve bu yıl içerisinde de açmayı düşünüyoruz. Çocuk üniversiteleri dünyada ve yurdumuzda emekleme aşamasındadır. Gelişmeleri için ilgiye ihtiyaç duymaktadırlar. Bu ilgide, velilerin ve öğretim üyelerinin çocuk üniversitelerine verecekleri destekle olacaktır. Önümüzdeki yıllarda çocuk üniversitemizde, Erasmus gibi programları da koymayı düşünmekteyiz' dedi.
Anadolu Üniversitesi Rektörü Davut Aydın ise Anadolu Üniversitesinin diğer üniversitelerden önemli bir farkının olduğunu ifade ederek, 'Bizim üniversitemizde, projelere başlandığı zaman sürdürülebiliyor. Devam ettirilebiliyor. Biz çocuk üniversitesi konusunda daha deneme safhasındayız. Bu yıl daha ileriye gittik. İnanıyorum ki, çocuk üniversitemiz kurumsallaşıyor ve daha fazla ilgi görmeye başlıyor. Eksiklerimizin farkına varmaya başladık. Önümüzdeki yıllarda, velilerden ve öğretim üyelerinden gelecek önerilerle, görüşlerle zenginleşecektir. Çocuk üniversitesine uluslar arası boyutlarda ekleyeceğiz. İleride, 18 yaşına geldiklerinde hangi üniversitede okusam diyecek bir kuşam olmayacak. Kararlarını vermiş, yeteneklerini ortaya çıkarmış bir gençlik görmek istiyoruz' diye konuştu.
Konuşmaların ardından mezuniyet töreni, birlikte şarkı söyleme programında eğitim alan öğrencilerin konseri ile devam etti. Tören, davetlilerin, öğrencilerin el emekleri ile yaptıkları sergiyi gezmesi ile sona erdi.
Öte yandan açılan serginin bir hafta boyunca açık olacağı bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com