Üniversiteli öğrencierden Erciş'e yardım yağmuru

Üniversiteli öğrencierden Erciş'e yardım yağmuru
ESKİŞEHİR'DE ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLERİN SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİ FACEBOOK'TAN KURDUKLARI GURUPLAR SAYESİNDE ERCİŞ'TEKİ DEPREMZEDELERE YARDIM TOPLANDI

ESKİŞEHİR'DE ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLERİN SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİ FACEBOOK'TAN KURDUKLARI GURUPLAR SAYESİNDE ERCİŞ'TEKİ DEPREMZEDELERE YARDIM TOPLANDI

Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi öğrencileri, Van'ın Erciş ilçesinde ki depremzedelere yardım paketleri gönderdi. Öğrenciler, sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan kurdukları guruplarla depremzedelere battaniye, yorgan, elbise ve gıda paketleri gönderdi.
Van ve Erciş ilçesinde meydana gelen 7.2'lik depremin ardından bölgeye Kızılay, Sivil Savunma ve Arama Kurtarma Ekipleri, sivil toplum örgütleri ve hükümetin yardım göndermesinin yanı sıra öğrenciler de kendi imkanlarını kullanarak bölgeye yardım eli uzattı. Eskişehir'de okuyan üniversiteli öğrenciler, sosyal paylaşım sitesi olan Facebook'ta guruplar kurarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi ile Osmangazi Üniversitesi öğrencilerine deprem bölgesine yardımda bulunmalarını istedi. Harekete geçen öğrenciler, ellerinde bulunan çok sayıda yorgan, battaniye, giyim malzemesi ile birlikte bölgeye çok sayıda gıda paketleri gönderdi. Eskişehir Otogarı'nda toplanan paketler, Bursa'dan gelen otobüs firmalarının bagajlarına konuldu. Öğrenciler, terminale getirdikleri yardım paketlerini keni elleri ile otobüsün bagajlarına yerleştirdi. Van ve Erciş'e giden otobüslerin bagajları yardım paketleri ile doldu. Eskişehir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Yağmur Demir, orada ki depremzedeler için arkadaşları arasında yardım topladıklarını ve bu yardımların devam edeceğini söyledi. Demir, 'Depremi televizyonlardan öğrendik, çok üzüldük. Haberi duyunca hemen harekete geçtik ve arkadaşlarımızla oraya neler yapılmasını konuştuk. Bütün arkadaşlarımız gönüllerinden ne koparsa verdi. Allah oradaki depremzedelere yardım etsin' dedi.
Yardım paketlerini alan otobüsler ise Van ve Erciş'e doğru yola çıktı. Otobüsler, 26 saatlik bir yolculuğun ardından deprem bölgesine ulaşacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com