Üniversitelilere de açılım: 'Muhbirlik karşılığı burs!'

Üniversitelilere de açılım: 'Muhbirlik karşılığı burs!'
4 üniversite öğrencisine polis tarafından ''Ajanlık teklif edildiği'' ve karşılığında ''Burs önerildiği'' iddia edildi.

Türkiye Gençlik Birliği'ne üye dört üniversite öğrencisine polis tarafından ''Ajanlık teklif edildiği'' ve karşılığında ''Burs önerildiği'' iddia edildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, gençlere ajanlık teklifi yapıldığını ve muhbirliğin kurumsallaştırılmaya çalışıldığını savundu. Tezcan, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Genel Başkanı Çağdaş Cengiz ile ajanlık teklifi aldığı öne sürülen gençlerle birlikte açıklama yaptı.

Tezcan, "Gençlere, yasal zeminde faaliyetlerini sürdüren örgütlenmelerin terör örgütü olduğu belirtilerek, 'Bu örgütlerin içine girin, bize bilgi aktarın, yapılacak operasyonlarda sizi koruruz, burs temin ederiz'' vaadinde bulunulduğunu öne sürdü.

Tezcan, ''Gençler, yasal platformdaki örgütlerin içine sokularak istihbarat faaliyetinin parçası haline getirilmek isteniyor. Bu durum suçtur. Bu uygulama, üniversitelerin iktidar eliyle terörize edilmesidir. Eğitim ve öğretim güvenliği kalmadı, muhbir olma teklifi alan gençler huzursuz ve tedirgindir'' dedi. (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com