Üniversitesi Hastanesi'nde enfeksiyon alarmı

Üniversitesi Hastanesi'nde enfeksiyon alarmı
Türkiye'nin ilk yüz nakli ve çift kol nakli ameliyatlarıyla adını duyuran Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 'enfeksiyon' riski nedeniyle hastalar için özel servis oluşturuldu.

Yoğun bakım üniteleri ve kalp damar cerrahi, göğüs hastalıkları gibi kritik servislerde tedavilerine devam edilen enfeksiyonlu 22 hasta, oluşturulan bu özel servise alındı. Özel servis, 4 bloklu hastane kompleksinin yönetim birimleri ve kliniklerinin yer aldığı A bloğun 2'nci katında oluşturuldu. Enfeksiyonun, yoğun antibiyotik kullanımı sonucu ortaya çıkan Vankomisine Dirençli Enterokok (VRE) adı verilen mikroorganizmadan kaynaklandığı belirtildi.

Hastane yetkilileri, tıp çevrelerinin, taşıdığı direnç genleri nedeniyle 'saatli bombaya' benzettiği bu enfeksiyon nedeniyle endişe edilecek bir durum olmadığını, her şeyin kontrol altında olduğunu belirtti.

KAVDIR'IN YANINDAKİ İKİ HASTA NAKLEDİLECEK
Anestezi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavisine devam edilen çift kol nakilli 34 yaşındaki Atilla Kavdır'ın bulunduğu ünitede de VRE enfeksiyonu salgınından etkilenen 2 hasta olduğu belirtildi. Salgından etkilenen iki hastanın, Kavdır'ın enfeksiyon kapmaması için A Blok'ta oluşturulan servise nakledileceği öğrenildi.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com