Üniversiteye 130 bin liralık teknolojik destek

Üniversiteye 130 bin  liralık teknolojik destek
DPÜ Simav Teknoloji Fakültesi'ne, 130 bin lira değerinde bilgisayar kontrollü CNC dik işleme merkezli tezgah alındı

DPÜ Simav Teknoloji Fakültesi'ne, 130 bin lira değerinde bilgisayar kontrollü CNC dik işleme merkezli tezgah alındı 

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Simav Teknoloji Fakültesi'ne, 130 bin lira değerinde bilgisayar kontrollü CNC dik işleme merkezli tezgah alındı. 
     Fakülte Dekan Vekili Prof. Dr. Muammer Gavas, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl öğrenci kabul edilecek İmalat Mühendisliği Bölümü'nün CNN ve CAD-CAM Laboratuvarında kullanılmak üzere Tayland'dan bilgisayar kontrollü CNC dik işleme merkezli tezgah satın alındığını bildirdi. 
     Değeri 130 bin lira olan tezgahın Simav'a getirilerek laboratuvara monte edildiğini belirten Prof. Dr. Gavas, tezgahın bilimsel çalışmaların yanı sıra üniversite-sanayi işbirliği kapsamında bölgede imalat sanayinin ihtiyacı olan yedek parça üretiminde de kullanılacağını ifade etti. 
     İmalat Mühendisliği Bölümü'nün, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan'ın girişimiyle açıldığı bilgisini veren Prof. Dr. Gavas, şunları kaydetti: 
     ''Laboratuvarlarımız, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karaaslan'ın bilime ve Simav Teknoloji Fakültesi'ne verdiği özel önemin göstergesi olarak her geçen yıl zenginleşmektedir. Onun desteğiyle Tayland'dan satın alınan tezgah, vinç yardımıyla indirdikten sonra büyük bir ihtimamla atölyemize yerleştirildi. Güçlü bir alt yapıya sahip fakültemiz, mühendislik eğitimine tamamen hazır hale geldi. Tezgahtan önce eğitim amaçlı yararlanılacak. Akademisyenlerimizin uygulamalı bilimsel çalışmaların yanı sıra araştırmalarında kullanacağı tezgahı, imalat sanayinin ihtiyacı olan yedek parça üretimine yönelik hizmetlerde de kullanmayı hedefliyoruz.'' 
 
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com