Üniversiteye haciz şoku!

Üniversiteye haciz şoku!
Trakya Üniversitesi'nin banka hesabına tedbir koydurdular!
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi geçen Ocak ayında temizlik şirketi üzerinde çalışan 13 kişiyi işten çıkardı. Yaklaşık 100 bin lira olan tazminatlarını alamayan işçiler İş Mahkemesine açtıkları davayı kazarak üniversitenin banka hesaplarına tedbir koydurdu ve icra işlemi başlattı.
 
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde temizlik şirketi üzerinden çeşitli alanlarda çalıştırılan 13 kişi, geçen Ocak ayında tazminatları ödenmeden işten çıkarıldı. Tazminatlarını alamayan işçiler Edirne İş Mahkemesi’ne dava açarak tazminatlarının ödenmesini istedi. Mahkeme işçileri haklı bularak üniversiteyi işçilerin kıdem tazminatlarını ödemeye mahkum etti. İşten çıkarılan 13 kişi mahkemenin kararından sonra üniversitenin tazminatlarını ödememesi üzerine kurumun banka hesaplarına icra takibi başlattı. 
 
OTOPARK PARA GİŞESİNE HACİZ
 
Çalışanların avukatı olan Özgür Yıldırım, Edirne İcra Müdürlüğü tarafından kesinleşmiş haciz işlemi için dün akşam saat 18.00 sıralarında icra memuruyla birlikte Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’ndeki hastane otopark para gişesine gitti. Tazminatları ödenmeden işten çıkarılan 13 kişinin yasal haklarını sonuna kadar kullandığını ifade eden Avukat Özgür Yıldırım şunları söyledi:
 
"Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde temizlik şirketin üzerinden çeşitli alanlarda çalıştırılan 13 kişi geçen Ocak ayında tazminatları ödenmeden işten çıkarıldı. Onların tazminatlarını alabilmek için Edirne İş Mahkemesine dava açarak kazandık. Mahkeme kararına rağmen tazminatlar ödenmediği için önce banka hesaplarına haciz koydurduk. Hesaplarda para olmayınca hastane bahçesindeki otopark para gişesinde haciz işlemi yapmak için geldik. Kasada ne kadar para varsa 100 bin lirayı tamamlayana kadar haciz yapmayı düşüyoruz. Çünkü hastane bu parayı bir türlü ödemiyor." 
 
CUMAYA KADAR SÜRE
 
Otopark para gişesinde icra memuru, işçilerin avukatı Özgür Yıldırım ve gişe yetkilisi bir süre görüştü. Hastanenin parayı Cuma gününe kadar ödeyeceğini taahhüt eden hastane görevlisinin sözü üzerine haciz işlemi Cuma gününe kadar durduruldu.
 
Dava açan 13 kişinin farklı taşeron şirketleri adı altında 10 yıldır üniversitede çalıştıkları; mahkemenin de üniversite ile birlikte son taşeron şirketi de sorumlu tuttuğu bildirildi. Çalışanların avukatının icra işlemlerini üniversite üzerine uyguladığı belirtildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com