“Üniversiteyi bulunduğu noktadanileri götürmek için çalışacağız”

“Üniversiteyi bulunduğu noktadanileri götürmek için çalışacağız”
Uşak Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Sait Çelik, görevi kurucu Rektör Prof. Dr. Adnan Şişman'dan devraldı.

Uşak Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Sait Çelik, görevi kurucu Rektör Prof. Dr. Adnan Şişman'dan devraldı.
Rektörlük binasındaki devir teslim töreninde konuşan Çelik, kendisine oy veren ve vermeyen herkesin rektörü olacağını söyledi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Uşak Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Sait Çelik görevine başladı. Nisan ayında yapılan rektörlük seçimlerinde mevcut Rektör Prof. Dr. Adnan Şişman ve Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Başkanı Prof. Dr. Hakan Altıntaş'la birlikte adı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunulan Bingöl Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi'nden Prof. Dr. Sait Çelik, yeni görevine başladı. Kurucu Rektör Prof. Dr. Adnan Şişman'dan görevi devralan Sait Çelik, kurumsal yapıya önem vererek şeffaf bir yönetim sergileyeceklerini kaydetti. Üniversiteyi bulunduğu noktadan daha ileriye götürmek için çalışacaklarını anlatan Rektör Prof. Dr. Çelik, görevi devraldığı kurucu Rektör Prof. Dr. Adnan Şişman'a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
Türkiye'nin demokratik bir ülke olduğunu ve üniversitedeki seçimlerin demokrasi anlayışı içerisinde gerçekleştirildiğini belirten Sait Çelik, “Demokratik bir seçim sürecinin ardından Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül tarafından göreve atandım. Üniversitemizin bugünlere gelmesinde büyük emek sarf eden rektörümüz Adnan Şişman'a hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Şişman'ın bilgi birikiminden ve tecrübelerinden yararlanacağız. Bize düşen daha büyük başarıların peşinde koşmak ve devraldığımız bayrağın en üst düzeyde dalgalanmasını sağlamaktır” dedi.
Uşak Üniversitesi'ni kentle bütünleştireceklerini da anlatan Prof. Dr. Sait Çelik, “Kentin sorunlarına duyarlı bir kurum olacağız. Esnafın, sanayicinin, çiftçinin ve gençlerin sorunlarına çözüm bulmak için kentin tüm aktörleriyle ortak çalışacağız. Uşaklılardan üniversiteye daha çok destek isteyeceğiz” dedi.
Prof. Dr. Sait Çelik'e her zaman destek olacağını söyleyen Prof. Dr. Adnan Şişman, ise “Uşak Üniversitesi'nin kurulma sürecinde önemli görevler üstlendik. Alnımızın akıyla 4 yılı bitirdik ve bayrağı devrediyoruz. Önemli olan kişiler değil kurumlardır. Uşak Üniversitesi uluslar arası arenada başarılı olmak için çalışan bir kurum. Biz 4 yıl boyunca bunun için uğraştık. Bundan sonraki süreçte de elimizden geleni yaparız” dedi.
Konuşmaların ardından Rektör Sait Çelik'e çiçek hediye eden Adnan Şişman, makamı devretti. Rektör Sait Çelik ise Adnan Şişman'a tablo hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com