Ünlü davaların mahkemesi S.O.S verdi!

Ünlü davaların mahkemesi S.O.S verdi!
Futbolda şike , Oda TV ve Cübbeli Ahmet Hoca’nın da sanıkları arasında yeraldığı çete davasına bakan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin, HSYK’dan iki hakim daha istediği öğrenildi.
Mahkemenin bu talebine gerekçe olarak dosya yoğunluğunu ileri sürdüğü belirtiliyor. 
 
ÜNLÜ DAVALARA BAKIYOR
 
Kamuoyunun yakından takip ettiği, Türkiye’nin gündemini belirleyen pek çok dava İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor. Çok sayıda sanığı bulunun ve kapsamlı dava dosyasının yer aldığı davalar arasında Oda TV, Futbolda Şike, Cübbeli Ahmet Hoca’nın da yargılandığı çete, Faruk Süren ve Dinç Bilgin’in yargılandığı Adil Yargılamayı Etkileme çetesinin davaları var.

Son olarak da aralarında polis ve askerin yer aldığı 72 şüpheli adının geçtiği ‘kumar çetesi’ne ilişkin iddianame UYAP üzerinden İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. 
 
MAHKEMEDEN HSYK'YA: 2 HAKİM DAHA GÖNDERİN
 
Dosyaların çokluğu ve kapsamının genişliği üzerine İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin bir karar alarak Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu’na başvurduğu öğrenildi. Mahkemede iş yoğunluğunun çok fazla olduğunun belirtildiği ve ‘3 üye hakim ile bir başkanın dosyalara yetişemediği, bu nedenle HSYK’dan 2 üye hakim daha mahkemeye görevlendirilmesinin istenildiği öğrenildi.  (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com