Ünlü futbolcuları solladı

Ünlü futbolcuları solladı
New York Times gazetesi Aslı Çakır Alptekin'e geniş yer ayırdı.
Londra Olimpiyatları Kadınlar 1.500 metrede ülkemize altın madalya kazandıran Üsküdar Belediye'si sporcusu Aslı Çakır Alptekin'in başarısı New York Times'a konu oldu. Gazete, Alptekin'in birçok büyük şirketten sponsorluk teklifi aldığını belirterek, "Bir anda milyoner oldu" değerlendirmesini yaptı. NY Times, Alptekin'in 1 milyon dolar tutarında altın ödülü kazandığını belirtirken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yoğun ilgisine de mazhar olduğunu vurguladı. Başbakan'ın yoğun programına rağmen sporcumuzu arayarak tebrik ettiğini ve ardından da bire bir görüşmeye davet ettiğini bildiren gazete yorumuna şöyle devam etti:
 
ATLETİZM POPÜLER BİR SPOR OLDU
 
"Aslı, halter, boks ve futbolun önde geldiği Türkiye'de bir anda atletizmi de popüler hale getirdi" değerlendirmesini yaptı. ABD gazetesi, "Türkiye'de kazandığı başarıyla herkesi ağlattı. Kebapçılarda bile başarısı kutlandı. Bir anda ülkenin en ünlü futbolcusundan bile popüler hale getirdi" dedi.
 
MİLYONERE BENZEMİYOR YORUMU
 
New York Times, Aslı'nın Türkiye'de popülaritesine geniş yer ayırırken, "Bir salona ismi verildi" dedi. Aslı'yı Bodrum'da ziyaret eden gazete muhabiri de, "Ayağında terliği ve üzerinde tişörtüyle hiç de milyoner gibi değildi" diye yazdı. New York Times'a konuşan Aslı Çakır Alptekin'in eşi ve antrenörü İhsan Alptekin de, "Olayların bu kadar çabuk değişeceğini beklemiyorduk. O kadar yoğun ilgi oldu ki, bu bizi şaşırttı" dedi. Aslı ise, "Yarışı kazandığım akşam eşim sevinçten neredeyse kolumu kıracaktı" diye konuştu. Gazetede Aslı'nın doping cezası aldığı dönem de anlatıldı.
 
HAYATI DEĞİŞTİ
 
Türkiye'de erkek sporcuların popüler olduğu gazete ve dergilerin birinci sayfalarında artık Aslı'nın yer aldığına dikkat çeken gazete, "Bir altınla hayatı değişti" yorumunda bulundu.(MUT)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com