Ünlü gazeteciye Anadolu Ajansı şoku

Ünlü gazeteciye Anadolu Ajansı şoku
Anadolu Ajansı ünlü gazeteciye ceza kesti!
Gazeteci-yazar Fehmi Çalmuk, karaciğer ve diyabet rahatsızlığından dolayı hastanede yatarken, yöneticilik yaptığı Anadolu Ajansı’ndan kendisine “İşe gelmedin” cezası verildiğini savunarak, ajansı “gerekçesiz görevden almadan” dolayı mahkemeye verdiğini ifade etti. Çalmuk bir süredir istifaya zorlandığını da belirtti. 
 
Gazeteci-yazar Fehmi Çalmuk, yaptığı açıklamada, Anadolu Ajansı’nda uzun yıllardır yöneticilik yaptığını, hastanede yatarken Anadolu Ajansı yönetimi tarafından “İşe gelmiyorsun?” uyarı cezasına çarptırıldığını öne sürdü. 
 
Çalmuk, gerekçe gösterilmeden kendisinin kurduğu Haber Akademisi Koordinatörlüğü’nden alındığını, “istifa et” baskısıyla tehdit edildiğini ve kendisine yönelik mobbing uygulandığını gerekçe göstererek, Anadolu Ajansı’nı mahkemeye verdiğini ifade etti. Koordinatörlükten alınarak genel müdür danışmanlığı görevine getirildiğini anlatan Çalmuk daha sonra çalışma yeri olarak yurt haberleri müdürlüğündeki muhabir masasının gösterildiğini kaydetti. Çalmuk ayrıca ajans yönetiminin daha sonra toplu iş sözleşmesine aykırı olarak tayinini İstanbul’a çıkarttığını söyledi. (BCK)
Kaynak: ANKA
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com