Ünlü iç giyim markası bu kez sınırı aştı

Ünlü iç giyim markası bu kez sınırı aştı
Kışkırtıcı ve sıra dışı reklamlarıyla tanınan dünyaca ünlü Los Angeles merkezli iç giyim ve parfüm “American Apparel” son reklam kampanyasıyla sınırları aşınca Amerikan Reklam Kurulu’ndan uyarı aldı.

Daily Mail’in haberine göre, Türkiye’de şubesi bulunmadığı halde ülkemizde de en çok satan iç giyim markalarından biri olan American Apparel mağazalar zinciri, son reklam kampanyasında neredeyse tamamen çıplak modeller kullanınca “pornoya kaçmak”la suçlandı.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKALYIN!   

Ünlü marka son reklam kampanyasında çorap, iç çamaşırı ve süveter gibi sekiz yeni ürününün tanıtımını popoları veya göğüsleri tamamen açık modellerle yapıyor.

Kadın örgütleri reklamları “kadın vücudunun istismar edilmesi” olarak değerlendirirken, Amerikan Reklam Kurulu da reklamların aşırıya kaçtığını kabul ederek markayı uyarma kararı aldı.

American Apparel ise suçlamaları reddederek, kullanılan görüntülerin her gün karşılaştığımız insanların makyajsız hallerinden başka bir şey olmadığını öne sürdü.

Kurul, ünlü futbolcu David Beckham'ın modelliğini yaptığı iç çamaşırı reklamında tepkilere neden olan "kabarıklığın" ise ahlak kurallarını zorlamadığını karar vererek, bu yöndeki şikayetleri reddetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com