Ünlü iş adamı beş parasız mı kaldı?

Ünlü iş adamı beş parasız mı kaldı?
İngiltere'de, zimmetine 29 milyon sterlin geçirmekten suçlu bulunan ve mahkum edilen Kıbrıslı Türk işadamı Asil Nadir'in "beş parasız" olduğu iddia edildi.
Sahibi olduğu Polly Peck şirketinin hissedarlarını mağdur etmekten suçlu bulunan Nadir'in, hissedarlara tazminat ödemesiyle ilgili duruşma bugün görüldü.
 
Londra'daki Old Bailey Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, Nadir'in avukatları müvekkillerinin tazminat ödeyemeyeceğini çünkü bunun için yeterli mal varlığının olmadığını savundu.
 
Ağır Dolandırıcılık Ofisi'nin (SFO) avukatları ise, Nadir'in 1992 yılındaki istifasından günümüze kadar ailesinin maddi desteği ile yaşadığı iddiasının "düzmece" olduğunu söyledi. SFO'yu savunan avukat Philip Shears, "Nadir, mali kaynaklarını açıkça ortaya koymamıştır" dedi.
Bugünkü duruşmadan önce mal varlığını ve gelirlerini açıklaması istenen Nadir'in, bunu yapmadığı kaydedildi.
 
Bir aydır hapiste olan 71 yaşındaki Nadir, geçen ay Polly Peck şirketinden zimmetine 29 milyon sterlin geçirmekten suçlu bulunmuş ve 10 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Asil Nadir, başkentin güney doğusundaki Belmarsh hapishanesinde tutuluyor.  (EAK)
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com