Ünlü iş adamı vefat etti!

Ünlü iş adamı vefat etti!
'Milli çapkın' olarak tanınan ünlü iş adamımız vefat etti.
Çok zengin bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen ve ömrü boyunca Türkiye'ye hizmet etmeye çalışan 'milli çapkın' olarak bilinen Süha Özgermi bu sabah hayatını kaybetti. Hayatı boyunca Türkiye'yi dünyaya tanıtmaya çalışmış, bu yüzden de 'milli çapkın' olarak nam salmıştı.
 
Yıllar sonra neden kendisine 'milli çapkın' denildiği sorulduğunda şu hikayeyi anlatmıştı: "1984 yıllarında Cannes Film Festivali'ne gider, orada meşhur otellerde kalır ve dünya ülkelerinin ileri gelenleriyle tanışmaktan ve ülkemi anlatmaktan büyük zevk alırdım. Heyecanla ve zevkle takip ettiğim Nice Matin Gazetesi'nde Dallas dizisinin en güzel kadını ve Afton rolünü canlandıran Audrey Landers'ın, Cannes'a geleceğini okudum. O gece konseri vardı ve aynı otelde kalıyorduk. Hemen Galatasaray Kulüp Genel Sekreteri olarak sarı kırmızı çiçekleri odasına gönderdim. 2 saat sonra bir telefon çaldı ve 'Mr. Özgermi, çiçek için çok teşekkür ederim ama ben İstanbul Türkiye nerede bilmiyorum' dedi. Ben de kendisine, 'Bu akşam konserinize geleceğim, konserden sonra kahve içer size Türkiye'yi ve İstanbul'u anlatırım" dedim. Gece 01.00 sıralarında kapım çalındı ve misafirim geldi. Elbette ki 70 milyon nüfuslu Türkiye, 16 milyon nüfuslu İstanbul bir saatte anlatılamazdı. Ertesi gün öğleden sonra odadan çıkarken bir gazeteci grubuyla karşılaştık. Bu gazetecilerin yanında Gölge Adam'ın yazarı Ertuğrul Akbay da vardı. Fotoğraflar çekildi, gazetelerde manşetlere, "Süha Özgermi milli çapkın olarak ülkemizi başarıyla anlattı" diye yer aldı ve adım milli çapkın olarak devam etti"
 
Süha Özgermi dünya güzellik yarışmalrının Türkiye'de düzenlenmesinde büyük rol oynamış, kendisi bizzat organizatörlüğünü üstlenmiştir. Bu sayede Türkiye'nin çeşitli illerini, tarihini ve kültürünü dünyaya tanıtmıştır. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com