Ünlü iş adamına 'örgüt' suçlaması

Ünlü iş adamına 'örgüt' suçlaması
Metro Turizm’in sahibi işadamı Galip Öztürk hazırlanan iddianamede ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek’ ile suçlanıyor. 70 şüphelinin yer aldığı iddianame İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.
Metro Turizm’in sahibi işadamı Galip Öztürk’ün ‘suç örgütü kurduğu’ iddiasıyla hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş, soruşturma kapsamında hazırladığı iddianameyi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı vekilliğine gönderdi.

Başsavcı vekilliğince onaylanan iddianame Ulusal Yargı Ağı (UYAP) üzerinden İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.
 
1 NUMARA GALİP ÖZTÜRK
 
Savcı Akkaş tarafından hazırlanan 377 sayfalık iddianamenin bir numaralı şüphelisi Metro Turizm’in sahibi işadamı Galip Öztürk oldu.

Öztürk’ün iddianamede ‘Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek’ ile suçlandığı belirtildi. Metro Turizm Seyahat Yönetim Kurulu üyesi Cengiz Kaya’nın da şüpheliler arasında olduğu iddianamede, 70 şüpheli yer alıyor. 51 ek delil klasörü bulunan iddianamenin kabulü ve reddi için İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 15 gün süresi bulunuyor.
 
HAKİM VE SAVCILARIN DOSYASI AYRILDI
 
Öte yandan soruşturma kapsamında Galip Öztürk’ün kurduğu iddia edilen çete ile bağlantılı olduğu belirtilen yaklaşık 10 hakim ve savcının dosyası ayrılarak Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSYK) gönderildi.

Hakim ve savcıların ‘iddia olunan suç örgütünün üyesi olmadığını’ ancak görevlerini kötüye kullandığını belirten savcılık, HSYK’dan gereğinin yapılmasını talep etti
 
GALİP ÖZTÜRK TUTUKLU
 
Soruşturma kapsamında Galip Öztürk ile Cengiz Kaya’nın da aralarında bulunduğu birçok isim gözaltına alınmıştı. 29 Şubat 2012 tarihinde savcı karşısına çıkan Öztürk ile Kaya tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com