Ünlü işadamı toprağa verildi

Ünlü işadamı toprağa verildi
İstanbul'da Sedef Adası'ndan Ataköy Marina'ya dönerken içinde bulunduğu teknenin kayalıklara çarparak batması sonucu ölen Söylemezoğlu Meşrubat'ın sahibi Mustafa Söylemez'in cenazesi, memleketi Antalya'nın Alanya İlçesi'nde toprağa verildi.
İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan dün gece uçakla Antalya'ya, buradan da Alanya Şoförler Odası'na ait cenaze nakil aracıyla Alanya'ya getirilen Söylemez'in cenazesi, Oba Beldesi'ndeki evinin avlusunda bir süre bekletildi.

Akrabaları ve yakınları tarafından alınan cenaze, Aşağı Oba Mezarlığı'na getirildi. Öğle namazı öncesindeki cenaze namazı Alanya Müftülüğü'nde görevli vaiz Nazif Fethi Yalçınkaya tarafından kıldırıldı.

Cenaze namazına 19'uncu dönem DYP Antalya Milletvekili Hayri Doğan, CHP Alanya İlçe Başkanı Şevki Türktaş, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Aydoğan, Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, bazı esnaf odası başkanları ile Söylemez'in çok sayıda akraba, yakını ve çalışanı katıldı.
 
Cenaze daha sonra kalabalık grup tarafından taşınarak defnedildi. Bu sırada Söylemez'in kardeşleri Kenan ve Burhan Söylemez ile yeğeni Kemal Söylemez, yakınlarının yardımıyla ayakta durabildi.

Söylemez'in eşi 40 yaşındaki Türkan, ilköğretim okulu 3'üncü sınıf öğrencisi kızı 9 yaşındaki İrem ile 1'inci sınıf öğrencisi oğlu 7 yaşındaki Şükrü Kemal babalarının cenazelerini evlerinden uğurladı ve mezarlığa gitmediler.

Cenazenin defnedilmesinin ardından mezarlıkta dualar okundu.İşadamı Mehmet Söylemez'in uçaktan korktuğu için Alanya'dan İstanbul'a özel şoförünün kullandığı otomobille gittiği, uçak korkusuna rağmen deniz korkusu olmadığı ve yüzme bildiği belirtildi.
 
TEKNE KAYALIKLARA ÇARPTI
 
Merkezi Alanya'da bulunan Söylemezoğlu Meşrubat'ın sahibi Mustafa Söylemez, geçen salı günü Sawaroski Vodka'nın altın serisinin tanıtımı ve bayii toplatısına katılmak üzüre İstanbul'a gitmişti. Uçak korkusu olduğu için karayoluyla yolculuk yapan Söylemez, önceki gece Sedef Adası'nda yapılan tanıtım toplatısına katılmış, daha sonra Ataköy Marina'ya dönmek üzere tekneyle adadan ayrılmıştı. Söylemez'in içinde bulunduğu tekne Büyükada Kurşunburnu Mevkii'nde kayalıklara çarparak alabora olmuş, kazada denize düşen Mustafa Söylemez boğularak ölmüş, arkadaşı Ethem Karaoğlu, tekne kaptanı Alaattin Çağıral ve yardımcı kaptan Ali Aydın yaralı kurtarılmıştı. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com