Ünlü kadınlar şiddete karşı

Ünlü kadınlar şiddete karşı
Şiddet sonucu hayatını kaybetmiş ve kamuya mal olmuş 8 kadın, 8 ünlü kadında yeniden can buldu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın himayesinde KÜLT Derneği’nin de destek verdiği proje kapsamında, birbirinden ünlü 8 ünlü kadın sanatçı bir araya geldi ve uğradıkları şiddet sonucu hayatını kaybeden kadınlarla empati kurarak “O ben olabilirdim” dedi.

Hülya Avşar, Bergüzar Korel, Nur Fettahoğlu, Burcu Esmersoy, Meltem Cumbul, Ezgi Mola, Dolunay Soysert ve Songül Öden özel makyaj ve kostümlerle hayatını kaybeden 8 kadının yerine geçti. Fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut ve Yönetmen Emrah Gültekin’in prodüksiyonu ile ünlüler, şiddet mağduru kadınlarla empati kurarak onların hayatlarının son anlarındaki medyaya yansımış fotoğraf karelerindeki halleri gibi görünmeye çalıştı.

GALERİ İÇİN TIKLAYIN!

Her sanatçı, yerine geçtiği kadın sanki hayattaymış gibi onun duygularını anlatan bir de mektup yazdı. Yazılan bu mektuplar video çekimi sırasında da kayda alınarak kamu spotu oluşturuldu. “Uyanmak İçin Ölümü Bekleme, Sevginin yerini şiddet almasın” sloganıyla oluşturulan kamu spotları önümüzdeki hafta içinde tüm kanallarda yayınlanmaya başlayacak.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Canlandırdıkları karakterlerle empati kurdukları fotoğraf çekimlerinde oldukça duygusal anlar da yaşandı. Tüm bu duygusal anlar ve çok özel görüntüler ile sanatçıların empati kurdukları şiddet mağduru kadınların duygularını anlattıkları mektuplar 7 Mart Perşembe günü saat 17:30’da Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilecek olan “8 Mart 8 Kadın” gecesinde tüm Türkiye ile paylaşılacak.

Kim kim oldu…

Hülya Avşar- Ayşe Paşalı

Berguzer Korel- Melek Karaaslan

Nur Fettahoğlu- Gülşah Sarcan

Burcu Esmersoy- Şefika Etik

Dolunay Soysert- Meral Tahta

Meltem Cumbul- Ceylan Soysal

Ezgi Mola- Selma Civek

Songül Öden- Mehtap Civelek(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com