Ünlü komedyen hakkında suç duyurusu

Ünlü komedyen hakkında suç duyurusu
'Kara çalı'nın babalarına ait olduğunu ileri süren kardeşler, Ata Demirer hakkında suç duyurusunda bulundu.

Edirne'de Roman müziğinin efsane klarnetçisi ‘Deli Selim’ lakaplı Selim Kızılcıklılar'ın oğlu Murat ve Selim Kızılcıklılar, Ata Demirer’in senaryosunu yazıp baş rölünde oynadığı ‘Eyvah Eyvah’ın devam filminde söylediği ‘Kara çalı’ şarkısının babalarına ait olduğunu öne sürerek komedyen hakkında suç duyusunda bulundu.

Ellerinde 15 yıl öncesine ait noter kayıtları olduğunu ifade eden Kızılcıklılar kardeşler, en çok kendilerinden izin alınmadığına üzüldüklerini ifade etti.

Roman müziğinin efsane isimlerinden olan ve Edirne'nin en iyi klarnetçisi olarak kabul edilen, 17 yıl önce de geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden ‘Deli Selim’ lakaplı Selim Kızılcıklılar'ın oğlu Murat ve Selim Kızılcıklılar Ata Demirer'in ‘Eyvah Eyvah 2’ isimli filminde kullanılan ve halk tarafından çok sevilen, ‘Kara çalı’ adlı şarkının söz ve bestesinin babasına ait olduğunu iddia etti.

Babası Deli Selim’in okuma ve yazması olmadığı için şarkının isim hakkını almadığını belirten Murat Kızılcıklar, “Bizim para ile işimiz yok. Bende klarnet sanatçısıyım. Ekmeğimi de klarnetten çıkartıyorum. Ne Ata Demirer, ne de şirket yetkilisi bizi arayıp, sitemimize cevap vermedi. Aramasını, bizi muhatap almasını çok bekledik. Sonra bir baktık, Demirer, ikinci filminde de babamın ‘Kara çalı’ adlı şarkısını kullanıp ve izin almayınca artık başka çaremiz kalmadı. Bizde hukuk yoluna başvurduk. Bizler çok para düşkünü değiliz, üzüldüğümüz için avukatımız aracılığıyla Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk" dedi.

20 YIL ÖNCESİNDEN KAYITLARI VAR

17 yıl önce geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren ‘Deli Selim’in büyük oğlu Selim Kızılcıklar, babasının şarkıyı 20 yıl öncesinde söylediğine dair ellerinde belgeler ve görüntüler olduğunu söyledi. Kızılcıklar, “Babamın okuması, yazması yoktu. Şarkılar bir iş yaparken aklına gelirdi. O anda beni çağırır, o söyler ben not ederdim. Adı geçen şarkıları bire bir ben not aldım. Bu şarkılar babamın şarkılarıdır. Üstelik babam bu şarkıları 1990'lı yıllarda TRT'de programlarda okudu, bunların da kayıtları elimizde. Romansın isimli bir albümde babamın ölümünden sonra bu şarkıyı bende albümümde söyledim. Onların da noter kayıtları elimizde" diye konuştu.

Selim ve Murat Kızılcıklar kardeşlerin avukatı Ali Gider de, filmlerde izinsiz olarak kullanılan şarkılar nedeniyle Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti.

DELİ SELİM, 1995 YILINDA ÖLDÜ

Roman müziğinin efsane isimlerinden olan ve Edirne'nin en iyi klarnetçisi olarak kabul edilen ‘deli Selim’ lakaplı Selim Kızılcıklar 1945 yılında Edirne’de doğdu. Müzik yaşamı boyunca çaldığı klarnet nedeniyle usta ve efsane olarak anılan Deli Selim, ‘Ayılana gazoz bayılana limon ve Mastika’ gibi Roman şarkılarıyla tüm Türkiye’de tanındı. Deli Selim, 1995 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com