Ünlü komedyen tacizden tutuklandı

Ünlü komedyen tacizden tutuklandı
Britanyalı komedyen ve yarışma programı sunucusu Jim Davidson, cinsel taciz suçundan tutuklandı.

Britanyalı komedyen ve yarışma programı sunucusu Jim Davidson, Jimmy Savile ve başka isimlerin de dâhil olduğu cinsel taciz soruşturması kapsamında dün Londra polisi tarafından tutuklandı.

2 KADIN ŞİKAYETÇİ

1990'lı yıllarda sunduğu yarışma programlarıyla BBC'nin Cumartesi gecelerindeki yüzü olan 59 yaşındaki Davidson, iddiaları 'kesin biçimde' reddediyor. Davidson'ın avukatı, 2 kadın ın yönelttiği suçlamaların 25 yıl kadar önceye dayandığı ve müştekilerin o sırada 20'li yaşlarda olduklarını açıkladı.

BBC eski çalışanı Jimmy Savile'la ilgili yürütülen soruşturma aralarında ünlülerin de bulunduğu başka kişileri de içine alacak şekilde genişliyor. Metropoliten polisinin "Porsuk Ağacı" adını verdiği operasyon kapsamında tutuklananlar arasında pop şarkıcısı Garry Glitter, komedyen Freddie Starr ve menajer Max Clifford gibi isimler de var.

Soruşturmanın boyutlarına dair bir ipucu olarak, Polis Şefi Peter Spindler Aralık ayında yaptığı açıklamada Savile hakkında çoğu cinsel taciz olmak üzere 450 ayrı suçlama bulunduğunu ve diğer kişilerle ilgili de 139 ayrı iddianın söz konusu olduğunu ifade etmişti.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com