Ünlü oyuncudan 'gay' itirafı!

Ünlü oyuncudan 'gay' itirafı!
Dünyayı kasıp kavuran ünlü dizi Prison Break'in başrol oyuncusu Wentworth Miller'dan şok bir açıklama geldi.

Bİr dönem herkesin hayranı olduğu efsane dizi Prison Break'te Scofield karakteri ile genç kızların hayalini süsleyen Wentworth Miller gay olduğunu açıklayarak şok etti.

41 yaşındaki aktör festivalin direktörüne yazdığı ve ABD'li LGBT oluşumu GLAAD'ın internet sitesinde yayımlanan mektupta, şu ifadeleri kullandı: "Nazik davetiniz için teşekkürler. Geçmişte Rusya'yı ziyaret etmekten keyif almıştım. Ataları arasında Ruslar da olan bir insan olarak 'evet' demek beni çok mutlu ederdi.

"GEY BİR ERKEK OLARAK DAVETİNİZİ REDDETMEK ZORUNDAYIM"

Ancak gey bir erkek olarak davetinizi reddetmek zorundayım. Rusya hükümetinin son dönemde eşcinsel kadın ve erkeklere yönelik muamelesi beni çok rahatsız ediyor. Durumun kabul edilebilir bir tarafı yok ve benim gibi insanların en temel hakları olan yaşamak ve sevmenin reddedildiği bir ülkenin ev sahipliği yaptığı bir kutlamaya gitmeye vicdanım el vermez." Rusya'da geçtiğimiz temmuz ayında, eşcinsel haklarına ilişkin her türlü eylem yapılması yasaklanmıştı. Bu yasak kapsamında 'eşcinsellik propagandası' yaptığı söylenen medya kuruluşlarına büyük para cezaları verilmişti.
Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Barack Obama da Rusya'daki yasağı eleştirmiş ve "Geyleri, lezbiyenleri ya da trans bireyleri korkutacak ya da onlara zarar verecek şekilde muamele etmeye çalışan ülkelere karşı sabrım yok" demişti. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com