Ünlü sanatçı yoğun bakımda

Ünlü sanatçı yoğun bakımda
Oyuncu yönetmen Leyla Okay, başına isabet eden gaz bombası nedeniyle beyin kanaması geçirdi.

Ankara’da düzenlenen Taksim Gezi Parkı eylemine destek olmak için Ankara’da düzenlenen etkinliğe katılan sinema oyuncusu ve yönetmeni başına isabet eden gaz bombası sonucu beyin kanaması geçirdi.

İlk müdahalenin ardından Ankara Numune Hastanesi’ne kaldırılan Leyla Okay, beyin kanaması olduğu için yoğun bakıma alındı.

Konu ile ilgili olarak sozcu.com.tr’ye konuşan İşçi Partisi İl Yönetimi’nden Yıldız Çaypınar, polislerin direkt olarak insanları hedef aldığını söyledi.

Amerikan Büyükelçiliği önünde İstiklal Marşı’nı okuduktan sonra slogan attıklarını ifade eden Çaypınar, “Her şey gayet güzeldi. Emniyet müdürü polisleri müdahale etmemeleri konusunda uyardı. Ancak o dakikadan sonra biz slogan atarken nasıl olduysa saldırmaya başladılar. Direkt olarak bizi hedef alarak ateş ettiler. Leyla Okay’ın başına gaz bombası isabet etti. O esnada yere düştü. Başı kanıyordu ve elimle bastırdım. O sırada aynı zamanda polislerden tekme yedik. Ardından ambulansla hastaneye geldik. Leyla hanımın beyin kanaması var. Şu an yoğun bakımda ve durumu kritik.” açıklamasında bulundu.

İŞTE O BOMBA

Leyla Okay’ın manevi oğlu Atakan, Okay’ın başına isabet eden gaz bombasını aldıklarını söyledi. Fotoğrafı paylaşan Atakan, yaşananlardan dolayı büyük üzüntü duyduğunu ifade etti.PANZERE KAFA TUTMUŞTU!

Leyla Okay 29 Ekim olayları sırasında panzerlerin önünde durarak meydan okumuştu.

Okay bu olayın ardından, “Biz kolay almadık bunu. Bu bizim bayramımız, bizim bayrağımız. Elimizden alamazlar. Öfke, sadece hissettiğim duygu öfkeydi. Dedim ki kafa tutmak lazım şimdi, zamanıdır. Geldim panzerin karşısına, bir bayrak vardı elimde, durdum yani” açıklaması yapmıştı.(MUK)

Mustafa Kemal BÜYÜKKAYA / sozcu.com.tr

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com