Ünlü Yönetmene “Duvar” Engeli!

Ünlü Yönetmene “Duvar” Engeli!
Ünlü yönetmen Sinan Çetin, kendi filmlerini çektiği Plato Film şirketinin yanına ördürdüğü duvar başına dert oldu...

Ünlü yönetmen Sinan Çetin, kendi filmlerini çektiği Plato Film şirketinin yanına yağmurdan ve selden etkilenmemesi için dört yıl önce bir istinat duvarı ördürdü. Ancak istinat duvarı, ünlü yönetmenin başına dert açtı. Beyoğlu Belediyesi zabıta ekipleri, 31 Mart 2006 tarihindeki denetimlerinde Çetin'e ait film şirketinin dibinde bir istinat duvarının yapıldığını ve bu duvarın İstanbul 1 No'lu Kültür ve Tabiat Varlıkları Kanunu'na Muhalefet ettiğini belirterek tutanak tuttu. İstanbul Muhakemat Müdürlüğü adına savcılığa başvuran avukat Şener Keskin de Çetin aleyhinde suç duyurusunda bulundu.

Soruşturma kapsamında 2 Kasım 2007'de ifadesi alınan Çetin, "Suçsuzum. Belediye ekiplerinin şikâyetinde belirttiği 14 parseldeki 9 numaralı yer bana aittir. Meyilli bir arazi olan bu yerde daha önce yapılan istinat duvarı, sel suları nedeniyle 31 Ocak 2006'da çökmüştür. Duvar çökünce tehlike arz etmeye başlamıştır. Bu nedenle çöken duvarın yerine yenisi yaptık. Tehlike arz eden istinat duvarı olduğu için belediyeye müracaat edip ruhsat almam gerekmiyordu. Çünkü yaptığım inşaat istinat duvarıdır. Ayrıca bu duvar, çevre, kültür ve imar kirliliğine neden olmamıştır. Beraatımı istiyorum" dedi.

Soruşturmayı tamamlayan savcılık, Çetin'in, Kültür ve Tabiat Varlıkları'na Muhalefet ettiği iddiasıyla üç yıl önce dava açtı. 3 yıldır süren davayla ilgili mahkeme ve bilirkişiler, duvarın Çetin'in iddia ettiği gibi sel ve yağmur sularından çökerek tehlike oluşturup oluşturmadığının tespiti için geçtiğimiz hafta keşif yaptı. Bilirkişinin hazırladığı rapora göre mahkemenin karar vermesi bekleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com