Ünlülere mahkemeden kötü haber!

Ünlülere mahkemeden kötü haber!
Kenan İmirzalıoğlu'nun da aralarında bulunduğu 32 şüpheliye uyuşturucu madde ticareti yapmaktan 6 ile 17 yıl arasında hapis cezası isteyen iddianame mahkeme tarafından kabul edildi.

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından 6 Ağustos 2013 tarihinde düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan aralarında oyuncular Engin Günaydın, Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Hakan Yılmaz, Ersin Korkut ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir'in de bulunduğu 53 kişi hakkında "uyuşturucu madde ticareti yapmak" ve "uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak" suçlarından hazırlanan 203 sayfalık iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10. maddesiyle görevli İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Uysal tarafından hazırlanan ve 6 ayda tamamlanan soruşturmada 53 şüpheli, 21 Mayıs da TMK 10. maddesiyle görevli 23 Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

ŞİFRELİ UYUŞTURUCU ALIŞVERİŞİ

İddianamede, şüpheliler arasındaki uyuşturucu bağı da detaylarıyla anlatıldı. Şarkıcı Mehmet Erdem'in, şüpheliler Cihan Güçlü ve Özhan Binici'den temin ettiği uyuşturucuyu, Barış Güney, Rıza Kocaoğlu, Sarp Apak, Sinem Gürtekin'e temin ettiği anlatıldı. Daha önce de uyuşturucudan hakkında dava açılan Mehmet Erdem'in teknik takibe karşı duyarlı davrandığı belirtildi. Önceki operasyonda gördüğü narkotik polislerini fiziki takip sırasında görerek tanıyan Erdem'in takip edildiğini düşünerek bir kişiyi aradığı ve hukuki konuda danıştığı kaydedildi.

Oyuncu Rıza Kocaoğlu'nun kız arkadaşına, Mehmet Erdem'den 'klaragis (sigaralık) alayım' diyerek esrar maddesi almak istediğini söylediği anlatıldı. Suç örgütüyle herhangi bir bağı olmayan Erdem'in, Barış Güney, Rıza Kocaoğlu, Sarp Apak ve Sinem Gürtekin'e karşılıklı olarak esrar temin ettiğinin açıkça tespit edildiği belirtildi.

Soruşturma kapsamında tutuklandıktan sonra serbest bırakılan oyuncu Eray Özbal’ın evinin terasında yetiştirdiği esrarı Kenan İmirzalıoğlu, Koray Candemir ve kimliği tespit edilemeyen diğer şahıslara para karşılığında sattığı ileri sürüldü.

Esrar alışverişini ve kullanımını genellikle kendi evinde gerçekleştiren Özbal'ın eski bir sinema oyuncusu olması nedeniyle müşterilerinin de genellikle sinema ve dizi sektörünün tanınmış kişileri olduğu ifade edildi. Özbal'ın teknik takibe yakalanmamak için esrara ‘süt, papatya’ kodlarını verdiği belirtildi. Evinde yapılan aramada da teras katında saksılar içerisinde ekilmiş halde 32 kök hint keneviri ile esrarı satışa ve içime hazır hale getirilmede kullanılan öğütme düzeneğinin ele geçirildiği ifade edildi.

İMİRZALIOĞLU: BİR KEZ İÇTİM, BİR KEZ DE...

Oyuncu Kenan İmirzalıoğlu'nun, Rıza Kocaoğlu, Eray Özbal ve Murat Yıldırım'dan temin ettiği esrarı kendi evinde Engin Altan Düzyatan, Murat Yıldırım ve Rıza Kocaoğlu ile birlikte kullandığı belirtildi. Bu kişilere esrar kullanılması için yer temin ettiği belirtilen İmirzalıoğlu'nun, esrar almaya gidemediği zamanlarda şoförünü gönderdiği ifade edildi.

İmirzalıoğlu'nun, teknik takibe yakalanmamak için telefon görüşmelerinde esrardan, 'CD, papatya ve süt' diyerek şifreli konuştuğu kaydedildi. İmirzalıoğlu'nun savcılık ifadesinde, "2 yıl önce bir kez esrar denediği, bir iki ay öncesinde Simi Adası'ndaki tatilde bir arkadaş grubu içerisinde kendisine ikram edildiği, sarma tütün zannedip içtiği, onun dışında esrar kullanmadığı." dediği anlatıldı.

Oyuncu Murat Yıldırım'ın da Sarp Apak ve yüz yüze görüştüğü kimlikleri tespit edilemeyen şahıslardan aldığı esrarı evinde Engin Altan Düzyatan, Şahin Irmak, Rıza Kocaoğlu, Burçin Terzioğlu Yıldırım, Kenan İmirzalıoğlu'na parasız verdiği öne sürüldü. Şarkıcı Koray Candemir'in de, Eray Özbal'dan aldığı esrarı, Duygu Yetiş, Mehmet Cem Karcı'ya temin ettiği ve esrar için 'süt' şifresini kullandığı anlatıldı.

SARP APAK YAKALANMAMAK İÇİN...

Oyuncu Sarp Apak'ın da torbacı Ahmet Sağlam'dan aldığı uyuşturucu maddeleri, Rıza Kocaoğlu, Uluç Bayraktar, Uğur Bilgin, Şahin Irmak, Murat Yıldırım, Nehir Erdoğan, Kağan Razgırat'a temin ettiği de teknik takibe takıldı. Apak'ın yakalanmamak için esrar maddesini 'klaragis, senaryo' şeklinde şifrelediği anlatıldı. Apak'ın 2012 yılında yapılan operasyonda tanınmış kişilerin yakalanması sonrası kendisinin de yakalanabileceği düşüncesiyle bu tarihten sonra görüşmelerini internet üzerinden gerçekleştirdiği ifade edildi. Apak'ın ifadesinde, 'klagaris' sözüyle normal sarma tütünden bahsettiğini, diğer kelimelerin çok anlamı olmayan şakalaşma amaçlı kelimeler olduğunu söylediği kaydedildi.

'ENGİN GÜNAYDIN PARTİLER DÜZENLİYORDU' İDDİASI

Oyuncu Engin Günaydın'ın, torbacılardan aldığı uyuşturucu ile kendi evinde partiler düzenleyerek Sarp Apak, Ersin Korkut, İlker Aksum'a uyuşturucu temin ettiği anlatıldı. Esrardan 'senaryo ve proje' olarak bahsettiği anlatılan Günaydın, esrar içtiğini ve çevresindekilere parasız bir şekilde verdiğini kabul etti.

Oyuncu Hakan Yılmaz'ın, Ahmet Sağlam adlı torbacıyı yanında şoför olarak çalıştırdığı ifade edildi. Bu sayede tanınmış kişilerle irtibat kurarak müşteri sayısını arttırdığı kaydedilen Sağlam’ın uyuşturucu madde teslimatlarını Yılmaz'ın şahsi arabalarıyla yaptığı belirtildi.

POLİS MEMURU UYARMIŞ

İddianamede şüpheli olarak yer alan polis memuru Fatih Argin'in, oyuncu Hakan Yılmaz'la görüştüğü ve narkotik şubenin daha önce ünlü şahısların da aralarında bulunduğu kişilere yönelik operasyon yaptığını, bu operasyonun devamının geleceğini söylediği, dikkatli olması yönünde uyardığı anlatıldı. Bilgi sızdırması nedeniyle dosyanın selametini tehlikeye attığı ifade edildi.

Oyuncu Ersin Korkut'un, Ahmet Sağlam'dan aldığı esrar maddelerini Engin Günaydın, Erdem Baş, Şahin Irmak ve çevresindekilere temin ettiği anlatıldı. Korkut'un da uyuşturucu için şifreli olarak 'klaragis' dediği belirtilen iddianamede, Korkut'un savcılık ifadesinde esrar maddesini kullandığını kabul ettiği kaydedildi. Oyunculardan Murat Eken ve Gökçe Özyol'un da, esrar maddesi kullandıklarını kabul ettikleri ve bu şüphelilerin başka kişilere esrar temin ettiklerinin de tespit edildiği anlatıldı.

ŞÜPHELİLER DAĞTAŞ VE ÇARDAK SUÇ ÖRGÜTÜ KURMAKLA SUÇLANDI

Şüpheliler Fırat Dağtaş'ın, "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak", "örgüt faaliyeti içinde uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçlarından 9,5 yıl ile 28,5 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılması istendi. Şüpheli Ahmet Çardak'ın da, "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak", "örgüt faaliyeti içinde kokain ve eroin ticareti yapmak" ve "uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak" suçlarından 13 yıl ile 38 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılması istendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com