Ünlülerin Olduğu Uçağa Bomba İhbarı!

Ünlülerin Olduğu Uçağa Bomba İhbarı!
KKTC-İstanbul seferini yapan Türk Havayolları'na ait uçağa, Ercan Havaalanı'ndan kalkışından kısa bir süre sonra bomba ihbarı yapıldı..

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ercan Havalimanı'ndan İstanbul'a sefer yapan Türk Hava Yolları'na (THY) ait uçakta havadayken "Uçak 45 dakika sonra patlayacak" yazılı kâğıt parçası bulundu. İçerisinde Seda Sayan, Oya Başar gibi ünlü isimlerin de bulunduğu uçakta Atatürk Havalimanı'na indikten sonra yapılan aramada patlayıcı madde izine rastlanmadı.

KKTC'nin Ercan Havalimanı'ndan havalanan '5407' sefer sayılı THY'ye ait Airbus 319 tipi uçağa kalkışından yaklaşık 45 dakika sonra bomba ihbarı yapıldı. Bomba ihbarını öğrenen yolcular büyük panik yaşadı.

Uçak, saat 20.20 sıralarında sorunsuz şekilde bir şekilde Atatürk Havalimanı'na indi. Uçak indikten çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Uçaktaki yolcular hızlı bir şekilde uçaktan indirildi. Uçak, THY Teknik Bakım Hangarı'nın önünde bulunan Motor Test Merkezi'ne çekildi. Bomba uzmanı ekipler uçakta bomba araması yaptı.
Aramalarda patlayıcı maddeye rastlanmazken, ihbarın asılsız olduğu anlaşıldı.

SEDA SAYAN: KORKUDAN BAYILANLAR OLDU

Yaklaşık 2 saat süren aramalar sırasında aralarında sanatçı Seda Sayan, tiyatrocu Oya Başar, Ali Karagöz ve ünlü menajer Stelyo Pipis'in de bulunduğu 160 yolcu bir otobüs içinde bekletildi.

Seda Sayan, havaalanından ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, havada yolcuların büyük panik yaşadığını söyledi. Kabin ekibinin yolculara söz konusu ihbarı bildirdiğini, birçok yolcunun korkudan bayıldığını belirten Sayan, uçak indikten sonra yolcuların hızla tahliye edildiğini kaydetti. Sayan, otobüste uzun süre beklediklerini; tüm yolcuların TC kimlik numaralarını yetkililere verdikten sonra aprondan ayrıldığını aktardı.
Tiyatrocu Ali Karagöz ise, Seda Sayan'ın aksine havada panik yaşanmadığını öne sürdü.

Bu arada, bomba ihbarı yapılan uçağa binmekten son anda vazgeçtiğini ve başka bir uçakla KKTC'den İstanbul'a geldiğini belirten ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil de, "Uçakta kötü bir olay yaşanacağı içime doğmuştu. Çok şanslıyım." diye konuştu.

Erbil, havaalanından çıktıktan sonra Seda Sayan'a sık sık espri yaparak, etrafa gülücüklere dağıttı. Aracına binen Erbil, aracında da esprilerine devam etti. THY'nin ünlü tanıtım müziğini söyleyerek giden Erbil'in yüzüne otomobilinin camı çarptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com