UOSB katı atık sorununu kısa sürede çözecek

UOSB katı atık sorununu  kısa sürede çözecek
Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım, katı atık sorununu kısa sürede çözmek çalışma yürüttüklerini ifade etti.

Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım, katı atık sorununu kısa sürede çözmek çalışma yürüttüklerini ifade etti.
Sorunun çözümü için alternatif projeler üzerindeki çalışmaların devam ettiğini ve kısa süre içinde uygulayacakları projeyi karara bağlayacaklarını belirten Ali Yıldırım, “Çevreye duyarlı bir üretim üssü olmak istiyoruz. Atık su arıtma tesisimiz faal çalışıyor. Katı atıkları da bertaraf ettiğimizde daha çevreci bir bölge haline geleceğiz” dedi.
Karton koli projesinde fizibilite çalışmaları yaptıklarını ve bu yöntemin geri dönüşüm sektörüne da katkı sağlayacağını kaydeden UOSB Başkanı Ali Yıldırım, “Çevre sorunları dünyada dikkat edilen hususların başında yer alıyor. Gelişmiş ülkeler çevre sorununu çözen işletmeler ile çalışmayı tercih ediyor. Bu bağlamda bizde çevreye duyarlı bir üretim üssü olmak istiyoruz. En büyük eksikliğimiz olan katı atık sorununa çözüm bulduğumuzda bunu başarmış olacağız” dedi.
Atık su arıtma tesisinden çıkan sudaki renk kirliliğini gidermek için de çalışma yaptıklarını anlatan Yıldırım, “Atık su arıtma tesisi Gediz Havzası’nın kirlilikten kurtarılması için yörede atılan en büyük adımdır. Tesis sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Ancak tesisten çıkan sudaki renk kirliliğini de önlemek istiyoruz. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Bıraktığımız suyun şeffaf renkte olmasını sağlayacağız. Çevre sorunlarının giderek büyüdüğü dünyada özellikle gelişmiş ülkeler ithalat yaparlarken çevresine önem veren işletmeleri tercih etmektedirler” dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com