UOSB’de 11. olağan genel kurul toplantısı yapıldı

UOSB’de 11. olağan genel kurul toplantısı yapıldı
Uşak Valisi Özdemir Çakacak, kentin geçmişten gelen girişimci bir mirasa sahip olduğunu ifade ederek devlet olarak sanayicinin yanında olduklarını söyledi.

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, kentin geçmişten gelen girişimci bir mirasa sahip olduğunu ifade ederek devlet olarak sanayicinin yanında olduklarını söyledi. Vali Özdemir Çakacak, “Üretim ve istihdamı arttırmak organize sanayi bölgelerimizi büyütmek amacıyla yatırımcıların ayağına gitmeye devam edeceğiz” dedi.
Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB) 11. Olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. UOSB toplantı salonunda gerçekleştirilen genel kurul toplantısına; Uşak Valisi Özdemir Çakacak, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay İsmail Özcan, Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kuvvet, İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, işadamları ve davetliler katıldı. UOSB Başkanı Ali Yıldırım, genel kurulda yaptığı konuşmada yeni dönemde hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında bilgi verdi. Genel kurulda seçimlere Ali Yıldırım başkanlığındaki tek liste ile gidildi.
Vali Özdemir Çakacak genel kurulda yaptığı açılış konuşmasında Uşak’ın girişimci ruhuna ve sanayi potansiyeline dikkat çekti. Türkiye’nin 2023 hedefleri hakkında da değerlendirmeler yapan Vali Çakacak, “Ülkemizin ortaya koyduğu 2023 yılı hedeflerine ulaşabilmek için ufkumuzu geniş tutmak zorundayız. Çünkü Türkiye büyük ve güçlü bir ülke. Büyük bir ülkenin evlatları olarak ufkumuzu geniş tutmak zorundayız” dedi.
KATI ATIK SORUNU ÇÖZÜLECEK
Kentteki organize sanayi bölgelerini sık sık ziyaret ederek sanayicilerin sorunlarını, memnuniyetini dinlediğini ve onlara her zaman destek olmaya hazır olduklarını anlattığını belirten Vali Çakacak, “Vali olarak her zaman sanayicimizin yanındayız. Uşak sanayisinin ve ilimizin daha iyi yerlere gelmesi için işbirliği içinde çalışıyoruz. Hedefimiz ilimizi hak ettiği konuma kavuşturmak. Organize sanayi bölgelerimize yatırımcı çekmek için birlikte çalışıyoruz. Yatırımcıların ayağına gidip kendimizi ve sahip olduğumuz avantaları anlatıyoruz. Uşak Organize Sanayi Bölgesi ile Karma Organize Sanayi bölgesi alt yapı yatırımlarını tamamlayıp atık su arıtma tesislerini inşa etti. Her iki bölgemizde arıtma tesisleri için deşarj izin belgelerini aldı. Tek eksiğimiz katı atık sorunudur. Her iki bölgemizde bu sorunu çözmek için proje çalışmaları yürütüyor. Kısa sürede bu sorunu çözüme kavuşturacağız. Çünkü AB ve gelişmiş ülkeler çevreye duyarlı üretime önem veriyor. İlimizdeki işletmelerimiz in çoğu ihracata yönelik üretim yapıyor. İşte bu nedenle çevreye duyarı üretim anlayışına önemsiyoruz. Uşak geçmişten gelen girişimci bir mirasa sahip. Bizler bu mirasa sahip çıkarak ilimizi hak ettiği konuma kavuşturmak için çalışıyoruz” dedi.
HEDEF 20 BİN İSTİHDAM
Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Yıldırım ise konuşmasında son 8 yılda 20 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını ifade ederek önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi planladıkları gölet, alışveriş merkezi, TIR parkı ve bankalar caddesi projeleri hakkında bilgi verdi. Uşak Organize Sanayi Bölgesi’ndeki istihdam rakamları hakkında da bilgi veren Ali Yıldırım, “2011 yılında bölgemize şehir dışından 25 firmamız yatırım yaptı. Bu yatırımların çoğu gıda ve otomotiv yan sanayi sektöründe faaliyet gösteriyor. Bölgemizde şuanda 8 bin 534 işçiyi istihdam ediyoruz. Son bir yılda istihdam sayımızı yüzde 15 arttırdık. Hedefimiz 2020 yılında 20 bin kişiyi istihdam etmek. Bu hedefi tutturabilmek için yeni yatırımcılara ihtiyacımız var. Yatırımcı çekmek için yerel yönetimlerle birlikte çalışıyoruz. Ulusal ve Uluslar arası fuarlara katılıyoruz” dedi.
11. olağan genel kurul toplantısı açılış konuşmaların ardından gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti. Genel kurulda 343 delegenin oy kullanacağı bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com