Üreticiye pazarlama desteği

Üreticiye pazarlama desteği
Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Birliği Müdürlüğü'ne bağlı kooperatiflerde ortak ürünlerini değerlendirme çalışmaları devam ediyor.Kütahya Bölge ortaklarından alınan iyi tarım uygulamalı kirazlar, Migros, Tansaş ve Şok stantlarındaki yerini al

Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Birliği Müdürlüğü'ne bağlı kooperatiflerde ortak ürünlerini değerlendirme çalışmaları devam ediyor.
Kütahya Bölge ortaklarından alınan iyi tarım uygulamalı kirazlar, Migros, Tansaş ve Şok stantlarındaki yerini aldı. Ortak ürünlerini değerlendirme konusunda büyük önem verdiklerini belirten Kütahya Bölge Birliği Müdürü Namık Yüksel, 'Kütahya Bölge Birliği olarak ortak ürünlerini değerlendirme konusuna büyük önem veriyoruz. Pazarlar yöresine ait kirazların alımındaki amaçlarımız ortak ürünlerinin hak ettiği değeri kazanmasını sağlayarak hem yöre çiftçisinin yüzünü güldürmek hem de kooperatif ortaklarının borçlarının kapatılmasının yolunu açmak' diye konuştu.
1537 Sayılı Pazarlar Tarım Kredi Kooperatifi Yetkili Ziraat Mühendisi Ersin Vapur ise yaptığı açıklamada, bu yıl yörelerinde kirazın bol olduğunu ve İyi Tarım Uygulamaları ile elde ettikleri kirazları değerlendirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Üreticiden aldıkları kirazları Pazarlar Entegre Soğuk Hava Tesisinde hydro-color makinasından geçirdiklerini belirten Vapur, kirazları işledikten sonra yarımşar kilogramlık ambalajlarda barkodlayıp Tarım Kredi Kütahya markasıyla Migros, Tansaş ve Şok marketlere teslim ettiklerini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com