"Üretim geliştirme" ödülü DPÜ'ye

"Üretim geliştirme" ödülü DPÜ'ye
Kütahya Dumlupınar Üniveristesi (DPÜ) Malzeme ve Seramik Mühendisliği Bölümü Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Güray Kaya'nın "Metal Desteksiz Sabit Diş Protezleri İçin Cam Emdirilmiş Zirkonya Destek Sisteminin Geliştirilmesi" konulu proje Eskişehir Sanayi Odas

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Malzeme ve Seramik Mühendisliği Bölümü Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Güray Kaya'nın "Metal Desteksiz Sabit Diş Protezleri İçin Cam Emdirilmiş Zirkonya Destek Sisteminin Geliştirilmesi" konulu proje Eskişehir Sanayi Odası (ESO) tarafından 'Ürün Geliştirme Kategorisi'nde teknoloji ödülüne layık görüldü.

Teknoloji Geliştirme, Ürün Geliştirme ve Teknoloji Uygulama olmak üzere üç kategoride verilen ödüllerden Arçelik AŞ Eskişehir Buzdolabı İşletmesi'ne teknoloji geliştirme, Seramdent Diş Seramikleri ve Nano Malzemeler San. ve Tic. Ltd. Şti'ye ürün geliştirme, Nanotech İleri Teknoloji San. ve Tic. Ltd. Şti'ye teknoloji uygulama, Alp Havacılık San. ve Tic. AŞ'ye teknoloji uygulama ödülleri verildi.
Ödüller için yapılan başvuruları, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Eskişehir; Osmangazi ve Anadolu Üniversiteleri, Eskişehir Sanayi Odasından toplam 7 kişilik bir Seçici Kurul değerlendirildi.

Eskişehir Sanayi Odası'nda gerçekleştirilenödül töreninde Yrd. Doç. Dr. Güray Kaya'nın Teknokent firmasıyla açmış olduğu stant büyük ilgi gördü. Standı ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Ak Parti Eskişehir Milletvekilleri Ülker Can ve Salih Koca, Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, ESO Başkanı Savaş Özaydemir ve diğer üst düzey yetkililer Yrd. Doç. Dr. Güray Kaya'dan çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Teknoloji ödülünü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün elinden alan Yrd. Doç. Dr. Güray Kaya'ya beraat ve para ödülleri ise Eskişehir Milletvekili Salih Koca ve ESO Başkanı Savaş Özaydemir tarafından takdim edildi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com