Ürettiği asfaltla TSE belgesi aldı

Ürettiği asfaltla TSE belgesi aldı
Afyonkarahisar Belediyesi, 2012 yılı içerisinde kurduğu asfalt üretim tesisine TSE belgesi aldı. Alınan belgenin Türkiye’deki belediyeler arasında asfalt tesislerinde üretilen asfalt için alınan ilk TSE belgesi olduğu bildirildi.

Konu ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Belediyesi'nin ürettiği asfalta Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi almayı hak kazanan Türkiye'de ilk belediyesi olduğunu söyledi. Afyonkarahisar Belediyesi'nin TSE belgesi ile asfalt üretiminde örnek bir kurum olduğunu Türkiye’ye göstermiş olduğunu kaydeden Başkan Çoban, “Belediye olarak son üç asfalt tesisleri ve ekipmanlar için yaklaşık 8 milyon lira harcama yaptık. Yapılan yatırımların karşılığını asfaltta rekor kırarak gösterdik. 89 model çalışmaz, işlemez finişerler yerine 2011 ve 2012 model finişerlerimizi almıştık. Silindirlerimizi ve en önemlisi Türkiye'nin en kaliteli, çevreci ve ekonomik bir asfalt tesisini de ilimize kazandırmıştık. Bugüne kadar asfalt tesisimiz ve ekipmanlarımız için harcadığımız yaklaşık rakam 8 milyon lira. Asfaltımızın kalite ve hızını herkes biliyor Afyonkarahisar Belediyesi İzbeton ve İsfalt'dan sonra Türkiye'de bu belgeyi almış üçüncü tesis durumunda. Büyükşehir Belediyeleri dahil ilk kez bir belediye tarafından ürettiği asfalta TSE belgesi aldı" dedi.

Belgeyi alma konusunda yapılan girişimler hakkında da bilgi veren Başkan Çoban, sözlerini şöyle sürdürdü:

"TSE belgesini almak zor bir aşamaydı.Nisan ayından bu tarafa bu takibi yapıyorduk. Sürekli TSE yetkilileri asfalt tesisini, laboratuvarı ve üretilen asfaltı takip ettiler.Bir hafta içerisinde bu belgeyi almaya hak kazandığımız tespit edildi, imzalandı ve tarafımıza verildi. Tabii biz asfalt için TSE başvurduğumuzda yetkililer şaşırdılar. İlk defa kendilerine bir belediye'nin ürettiği asfalt için TSE belgesi alma talebinde bulunduğunu ifade ettiler."

Başkan Çoban, Afyonkarahisar Belediyesi olarak yine ilk kez tesislerde soğuk asfalt üretimi yapacaklarını da sözlerine ekledi. (VİK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com