Urla Belediyesine haciz

Urla Belediyesine haciz
Urla Belediyesi banka hesaplarına, konut tipi 42 konteyner alımından kaynaklı 500 bin liralık borcun ödenmemesi nedeniyle haciz konuldu

İZMİR (AA) - Urla Belediyesinin banka hesapları, ihaleyle satın alınan konut tipi 42 konteynere karşılık 500 bin liralık ödemenin yapılmaması nedeniyle başlatılan haciz işlemi çerçevesinde bloke edildi. 

Edinilen bilgiye göre, ilçede Roman kökenli vatandaşların barınma ihtiyacının karşılanması için ihale yoluyla 500 bin lira bedelle satın alınan konut tipi 42 konteynere karşılık ödemenin zamanında yapılmaması üzerine, alacaklı firma tarafından belediye banka hesaplarına ihtiyati haciz olarak blokaj koyduruldu.

 Alacaklı firma avukatı Ebru Atıcı Sevindik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müvekkili firmaya gerekli ödenmenin yapılmaması nedeniyle 21 Şubat'ta yasal takip başlattıklarını belirtti. 

Bunun sonucunda belediyenin banka hesaplarının ihtiyati haciz olarak bloke edildiğini ve devam eden süreçte hakim tarafından banka hesaplarının kamu hesabı mı, havuz hesap mı olduğunun tespiti için bilirkişi atandığını anlatan Sevindik, "Eğer havuz hesapsa alacağımız oradaki paradan ödenecek. Kamu hesabıysa haczedilemiyor. O zaman başka yollara gideceğiz" dedi.

- Makam aracına haciz iddiası 

Sevindik, haciz işlemi için bugün yeniden belediye gittiklerini ancak icra müdürünün taleplerini reddetmesi nedeniyle bunu gerçekleştiremediklerini söyledi.

Bunun için icra müdürü hakkında da şikayette bulunacaklarını ifade eden Sevindik, alacakları karşılığında belediye başkanlığı makam aracına da gerekli masrafları yatırarak haciz koydurduklarını, bu nedenle makam aracının görüldüğü yerde alıkonulması gerekeceğini iddia etti.

Sevindik, ayrıca tapu sicil müdürlüğüne yazı yazarak belediyeye ait her türlü taşınmaza haciz konulmasını da talep ettiklerini bildirdi. 

- "Gerekli hukuksal işlem başlatıldı"

Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu ise banka hesaplarını kullanamadıkları için gerekli ödemelerin yapılamadığına işaret ederek, "Belediye hesapları bloke edildiği için faturalar ödenemedi. Gerekli hukuksal işlemleri başlattık. Bu konuda daha fazla açıklama yapamayacağım" dedi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com