Urla'daki Villalar İçin Akademisyenlere "Rüşvet"

Urla'daki Villalar İçin Akademisyenlere "Rüşvet"
Haramzadeler adlı Twitter hesabından yayınlanan yeni ses kaydına göre işadamı Mustafa Latif Topbaş'ın, Başbakan Erdoğan için yapıldığı öne sürülen villaların arazisinin SİT derecesi için rüşvet görüşmesi yaptığı iddia edildi.

Haramzadeler adlı Twitter hesabının bugün yayınladığı ses kaydına göre işadamı Mustafa Latif Topbaş'ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla SİT alanına yaptığı iddia edilen Urla'da Hazine arazisindeki villalarının SİT derecesinin düşürülmesi için rüşvet görüşmesi yapıldığı iddia edildi.
 
Yayınlanan ses kaydında Mustafa Latif Topbaş’ın Oğuzhan Boyacı isimli şahısla yaptığı konuşmada villaların bulunduğu arazinin SİT derecesinin 3. dereceden 1. dereceye çevrilmesi için pazarlık yaptığı iddia ediliyor.
 
Konuşmalarda raporda imzası bulunacak 6 öğretim görevlisine 130 bin TL ödeneceği belirtilmekte. Konuşmalarda ayrıca imza atacak öğretim görevlilerinden birisinin paranın kendi hesabına yatırılmasını istemediği ve Oğuzhan Boyacı’nın Salı günü “bir çocuklaAnkara’ya göndereceği belirtildi.

Bu arada görüşmenin ses kayıtları Haramzadeler ve YouTube'a yüklendi. Ancak yüklenen ses kayıtları birkaç saat içinde sitelerden silindi.Ancak ses kaydı her silindikten sonra başka bir hesapla tekrar yüklendi. Yani TİB ile ses kayıtlarını yükleyenler arasında bir köşe kapmaca yaşanıyor.(mck)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com