Uşak Emniyeti'nden kan bağışı

Uşak Emniyeti'nden kan bağışı
Uşak Valisi Özdemir Çakacak, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay İsmail Özcan ve İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 167. Yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikte kan bağışında bulundular.

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay İsmail Özcan ve İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 167. Yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikte kan bağışında bulundular.
Sabah saatlerinde Türk Kızılayı Uşak Kan Bağış Merkezi’nin kent meydanında oluşturduğu bağış çadırına gelen Vali Özdemir Çakacak ile Alay Komutanı İsmail Özcan ve İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş birlikte kan bağışında bulundular. Türk Polis Teşkilatı’nın167. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğü’nce düzenlenen kan bağışı kampanyasına polis memurları da yoğun ilgi gösterdi. Polis memurları kampanya kapsamında 3 gün boyunca kan bağışında bulunabilecekler.
Polis teşkilatının 167. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında kan bağışının önemine değinmek ve vatandaşları teşvik etmek amacıyla bağışta bulunmayı kararlaştırdıklarını belirten Vali Özdemir Çakacak yaptığı açıklamada; “Vatandaşlarımızın kan bağışı noktasında duyarlı olmalarını istiyoruz. Bu duyarlılığın artması için bizler örnek olmak istedik. Emniyet teşkilatımızın düzenlediği kampanyaya katılarak birlikte kan verdik. Uzmanlar kan bağışında bulunmanın sağlık açısından da faydalı olduğunu bildiriyor. Tüm vatandaşlarımızı kan bağışında bulunarak hayat kurtarmaya davet ediyoruz” dedi.
Düzenli olarak kan bağışında bulunduğunu ifade eden İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay İsmail Özcan “Polis haftası etkinlikleri kapsamında emniyet teşkilatımız bağış kampanyası başlattı. Biz de bu kampanyaya destek vermek, vatandaşlarımızı kan bağışına teşvik etmek amacıyla Sayın Valimizin önderliğinde bağışta bulunduk. Bizler bağışladığımız kanlarla bir hayatı kurtarabilirsek memnuniyet duyarız” dedi.
Polis haftası etkinlikleri kapsamında organize ettikleri kan bağış kampanyasına teşkilat mensuplarının yoğun ilgi gösterdiğini belirten İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş ise “Sadece bu hafta için değil teşkilat mensuplarımız her zaman kan veriyor. Bizde her yıl polis haftası etkinlikleri kapsamında kampanya düzenliyoruz. Kan bağışında bulunma konusunda halkımızın dikkatini çekmek ve bir duyarlılık oluşturmak için etkinlik düzenledik” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com