Uşak İl Genel Meclisi devam ediyor

Uşak İl Genel Meclisi devam ediyor
Uşak İl Genel Meclisi Mart ayı olağan toplantıları Meclis Başkanı Ali İhsan Uzun başkanlığında devam ediyor. Mart ayı olağan toplantılarının ikinci birleşiminde İl Özel İdaresi'nin 2009 yılı faaliyet raporu tartışmalara neden oldu. CHP ve MHP'

Uşak İl Genel Meclisi Mart ayı olağan toplantıları Meclis Başkanı Ali İhsan Uzun başkanlığında devam ediyor. Mart ayı olağan toplantılarının ikinci birleşiminde İl Özel İdaresi'nin 2009 yılı faaliyet raporu tartışmalara neden oldu. CHP ve MHP'li meclis üyeleri faaliyet raporunu eleştirirken AK Partililer raporu savundu.

Uşak İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda zaman zaman sert tartışmalar yaşandı. Dün gündeme gelen il müdürlerinin AK Partililerle köy gezilerine katılması bugünde tartışmalara neden oldu. Meclisin geçen toplantıya ait tutanak raporları okunduğu sırada CHP'li Erdoğan Atasoy, tutanaklara geçen kendisine ait bazı kelimelerin doğru yazılmasını talep etti. Dünkü meclis toplantısına ait tutanak raporlarındaki “Daire müdürleri AK Parti toplantılarına katılıyor şeklindeki ifadesinin il müdürleri AKP toplantılarına katılıyor” şeklinde düzeltilmesini talep etti. Bu talep üzerine bazı AK Partili üyeler mensubu oldukları partinin adının doğru telaffuz edilmesi gerektiğini belirterek Atasoy'a tepki gösterdi.
Geçen toplantıya ait tutanakların kabul edilmesinin ardından İl Özel İdaresi'nin 2009 yılı faaliyet raporları okundu. MHP'li Uğur Avcı ile CHP'li Erdoğan Atasoy faaliyet raporuna ret oyu vereceklerini ifade etti. Konuyla ilgili söz alan Uğur Avcı, faaliyet raporunu eksik bulduklarını ifade ederek “Çalışmaları başarısız buluyoruz. Asfalt ve stabilize yollar eksik yapılmıştır. Bu faaliyetler konusunda muhalefet olarak bize bilgi verilmiyor. Bundan da büyük rahatsızlık duyuyoruz. Çalışmalardan haberdar olmak istiyoruz”dedi.
İL MÜDÜRLERİ SİYASET YAPACAKSA İSTİFA ETSİN
Daha sonra söz alan CHP'li Erdoğan Atasoy ise yine il müdürleri konusunu gündeme getirdi. Faaliyet raporuna red oyu kullanacaklarını belirten Atasoy, “MHP'li arkadaşların eleştirilerine katılıyoruz. İl Müdürleri AK Parti İl Başkanı ile köy gezilerine katılıyor. Başbakan Erdoğan yargı mensuplarına “Siyaset yapacaksanız cübbenizi çıkarın” diyor. Bende il müdürlerine siyaset yapacaklarsa görevlerinden istifa etsinler. İstifa etmeyeceklerse görevlerini eşitlik ilkesine uygun olarak yapsınlar”dedi.
CHP ve MHP'li üyelerin bu eleştirilerine cevap vermek için kürsüye gelen AK Partili Mehmet Atasorkun, “Partimizin adı AKP değil AK Parti'dir. 2009 faaliyet raporunu kabul ediyor ve beğeniyoruz. Yol ve asfaltla ilgili eleştirileri kabul etmiyoruz. Hükümetimiz KÖYDES projesi ile ülke geneline 4 milyar TL para aktarıldı. İlimize ise 2005 yılından bugüne kadar 37 milyon TL aktarıldı. Bizim dönemimizde yapılan asfalt miktarı ve bizden önceki yapılanlar ortadadır. Bu rakamlar ve tüm veriler idaremizin arşivlerinde kayıtlıdır. KÖYDES ile asfaltsız yolu ve sağlıklı içme suyu olmayan köyümüz kalmadı. Şimdi de köylerimizde kanalizasyon ve parke taşı döşeme işlerini yapıyoruz. Bizim amacımız köylerdeki hizmetleri şehirlerin seviyesine yükseltmektir. Bu tür küçük tartışmalarla kaybedecek vaktimiz yok”dedi.
Atasorkun'un konuşması meclis üyeleri arasında sözlü tartışmalar yaşandı. Başkan Ali İhsan Uzun meclis üyelerini sükunete davet ederek faaliyet raporu ile ilgili görüşmelerin devam etmesini istedi. Yapılan görüşmelerin ardından faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com