Uşak İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimi yapıldı

Uşak İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimi yapıldı
Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Uygulama yönergesi çerçevesinde gerçekleştirilen Uşak Öğrenci Meclisi seçimleri bugün gerçekleştirildi.

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Uygulama yönergesi çerçevesinde gerçekleştirilen Uşak Öğrenci Meclisi seçimleri bugün gerçekleştirildi.
İl Özel İdaresi Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen Uşak İl Öğrenci Meclisleri seçimindeki adayların vaatleri usta siyasetçileri aratmadı. Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlhan Hayran'ında katıldığı seçimde Eşme Ahmet Avcı Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencisi Mehmet Baş, Uşak İl Öğrenci Meclisi Başkanı oldu. 7 öğrencinin başkanlık için yarıştığı ve 30 öğrencinin oy kullandığı seçimlerde öğrencilerin heyecanı dikkat çekti.
Öğrenci Meclisi Başkanlığı için yarışacak 7 aday sırayla kendilerini tanıtarak propaganda konuşması yaptılar. Sırayla kürsüye gelen adaylar, Uşak'ta eğitimin içinde bulunduğu sıkıntıları dile getirerek sorunların aşılması için yapacakları çalışmaları anlattı. Bazı adaylar genel bütçeden eğitime ayrılan bütçenin yetersiz olduğunu da söyleyerek konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne taşıyacakları sözünü verdi. Okullar arası dayanışma ve okuma alışkanlığının kazandırılması için her okula bir kütüphane kurulması ve kardeş okul uygulaması başlatacaklarını da vaat eden aday öğrenciler arkadaşlarının sorduğu sorular karşısında zorlandı.
Başkanlık için yarışan adayların propaganda konuşması sırasında kazanmak için yaptıkları vaatler ve eleştiriler görülmeye değerdi. Bazı adaylar siyasetçilerin yaptığı gibi seçimlerde oy kullanacak arkadaşlarına vaatlerini içeren bildiriler dağıttı. Başkanlık seçiminin ardından öğrenciler kazanan arkadaşlarını tebrik ederek birlikte fotoğraf çektirdi.
Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlhan Hayran, yaptığı konuşmasında demokrasi eğitimi uygulaması kapsamında oluşturulan öğrenci meclislerinin eğitim alanındaki bazı sorunların giderilmesine katkı sağladığını söyledi. İlhan Hayran şunları söyledi; “ Her yıl öğrenci meclisi seçimleri önce okullarda sonra ilçe bazında ardından da il bazında yapılıyor. Kendi ilçelerinden il meclisine seçilen 30 öğrencimiz arasından da bir başkan seçiliyor. Bugün İl Öğrenci Meclisi Başkanı seçilen arkadaşımız Ankara'da ilimizi temsil edecek. Öğrenci meclisinde yer alan öğrencilerimiz yaşanan sıkıntıları ve taleplerini bizlere iletecek, bizler de talepleri karşılamak için çalışacağız. Öğrenciler arasında demokrasi anlayışının gelişmesi açısından da bu etkinlikleri önemsiyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com