Uşak il öğrenci meclisi seçimleri yapıldı

Uşak il öğrenci meclisi seçimleri yapıldı
Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Uygulama yönergesi çerçevesinde bu yıl 6.sı gerçekleştirilen Uşak Öğrenci Meclisi seçimleri yapıldı.

İl Özel İdaresine ait Sosyal Tesislerde gerçekleştirilen Uşak İl Öğrenci Meclisleri seçimi renkli görüntülere sahne oldu.

Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut, seçimler öncesi öğrencilere demokrasi ve ifade özgürlüğünün önemi konusunda kısa bir konuşma yaptı.

 Kentte sığınmacı olarak bulunan Afganistanlı ailelerin çocuklarının okullarda eğitim gördüğünü hatırlatan Ömer Bulut, “Misafir öğrencilerimize iyi davranmalıyız. Onlar bizim ülkemizde, ilimizde ve okullarımızda misafir. Afganlı sığınmacı ailelerin çocuklarını okullarımızda eğitim veriyoruz. Dilimizi, müfredatımızı ve kültürümüzü öğretiyoruz. Yarın ülkelerine döndüklerinde ülkemizi ve ilimizi iyi hatırlamaları için onlara iyi davranmalıyız” dedi.

Mili Eğitim Müdürü Ömer Bulut’un demokrasi ve insan hakları üzerine yaptığı kısa konuşmanın ardından 7 aday kendilerini tanıtmak amacıyla birer propaganda konuşması yaptılar.

Sırayla kürsüye gelen adaylar, Uşak’ta eğitimin içinde bulunduğu sıkıntıları dile getirerek sorunları gidermek için çalışacaklarını belirttiler.

Özellikle AB projelerinden bahseden adaylar okullar arası dayanışma ve okuma alışkanlığının kazandırılması için yapacakları çalışmaları anlattılar.

Başkan adayları ayrıca arkadaşlarının oylarını alabilmek için usta siyasetçileri aratmayacak vaatlerde bulundular.

7 adayın konuşma yapmasından sonra seçimlere geçildi.

4 kişilik divanın oluşturulmasının ardından 30 öğrenci oy kullandı ve 11 oy alan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Önder Karakuş Uşak İl Öğrenci Meclisi başkanı oldu.

Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut seçimlerin ardından Uşak’ın eğitim alanında elde ettiği başarıları da değinerek öğrenci meclisinin etkin bir çalışma yürütmesi için gereken desteği vereceklerini söyledi. Başkanlığa seçilen öğrenciyi de tebrik eden Ömer Bulut, toplantı sonunda etkinliğe katılan öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com