Uşak Kent Konseyi ile TUSOB’DAN örnek davranış

Uşak Kent Konseyi ile TUSOB’DAN örnek davranış
Uşak Kent Konseyi ile (TUSOB) ‘Yaşlılar haftası’ nedeniyle huzurevinde kalan 10 yaşlıyı basketbol maçına götürdü.

Uşak Kent Konseyi ile Türkiye Sportif Olta Balıkçılığı ve Su Hayatını Koruma Derneği (TUSOB) ‘Yaşlılar haftası’ nedeniyle huzurevinde kalan 10 yaşlıyı basketbol maçına götürdü. Maç öncesi yaşlılara akşam yemeği yediren TUSOB ve Kent Konseyi, toplumun tüm kesimlerinin yaşlılara saygı ve sevgiyle yaklaşmasının önemine değindi.
Uşak Kent Konseyi ile TUSOB’un davetlisi olarak Atatürk Spor Salonu’nda Uşak Üniversitesi Belediyespor ile Tire Belediye arasında oynanan maçı izledi. Hayatlarında ilk kez bir basketbol maçı izleyen 10 yaşlı karşılaşma boyunca heyecanlı anlar yaşadılar. Maç boyunca Uşak takımını yaptıkları tezahüratlarla destekleyen 10 Huzurevi sakini kendilerini misafir eden Kent Konseyi ile TUSOB’a teşekkür etti.
Yaşlılar Haftası nedeniyle organize ettikleri program kapsamında Uşak Huzurevi’nde 10 yaşlıyı akşam yemeği yedirip basketbol maçı izlettirdiklerini ifade eden Kent Konseyi Başkanı Dr. Zafer Aydın, “Toplum olarak yaşlılarımızı sadece böyle özel günlerde değil her zaman hatırlamalıyız. Hafta münasebetiyle TUSOB ile birlikte sponsorların da katkısıyla bir etkinlik planladık. Huzurevimizde kalan 10 büyüğümüzü önce akşam yemeği ikram ettik. Ardından basketbol maçı izlettik. Toplum olarak onları her zaman saygı ve sevgiyle yaklaşmamız gerekiyor. Etkinlik nedeniyle yaşlılarımız beklide hayatlarında ilk kez bir basketbol maçı izlediler ve duydukları mutluluğu ifade ettiler” dedi.
TUSOB olarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaşlılara yönelik daha önce de bir takım etkinlikler düzenlediklerini ifade eden İsmail Atalay ise “Geçtiğimiz aylarda Gürlek mevkiinde huzurevinde kalan büyüklerimiz için kır gezisi düzenledik. Bu etkinliğimize yaklaşık 50 büyüğümüz katılmıştı. Kendilerine orada alabalık ikram etmiştik. Bugünde Kent Konseyi ile ortaklaşa basketbol maçı organizasyonu yaptık. 10 büyüğümüzü huzurevinden alarak akşam yemeği ikram ettik. Ardından servis minibüsü ile maça getirdik. Maç boyunca adeta çocuklar gibi sevinçliydiler. Bize hayatlarında ilk kez basketbol maçı izlediklerini ifade ettiler. TUSOB olarak biz bu tür sosyal sorumluluk projelerine ağırlık vermeye devam edeceğiz. Toplumun tüm kesimlerinin büyüklerimiz olarak adlandırdığımız yaşlılarımıza her zaman saygı, sevgi ve hoşgörü ile yaklaşmasını istiyoruz” dedi.
Bu arada karşılamayı Uşak Üniversitesi Beldiyespor 80-67 kazandı. Yaşlılar ise ilk defa izledikleri maç sonunda Uşak takımının galip gelmesini sevinçle karşıladı ve maç sonrası Huzurevi’ne döndüler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com