Uşak LYS'de 81 il içinde ilk 10'da yer aldı

Uşak LYS'de 81 il içinde ilk 10'da yer aldı
Uşak, Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) üç puan türünde de 81 il arasında ilk 10 il arasında yer aldı.

Uşak, Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) üç puan türünde de 81 il arasında ilk 10 il arasında yer aldı. Matematik-Fen'de 7. (MF) Türkçe-Matematik'te (TM) 5. ve Türkçe-Sosyal'de (TS) 9. sırada yer alan Uşak, tarihinin en başarılı sınav sonuçlarını elde etti. İl Milli Eğitim Müdür Vekili Kemalettin Özkan, elde edilen sonuçların sevindirici olduğunu ifade etti.
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Kemalettin Özkan, bugün açıklanan LYS sonuçlarını değerlendirerek yakaladıkları başarı çıtasını korumayı amaçladıklarını söyledi. Geçen yıl ÖSS'de 17. olduklarını bu yılki YGS'de ise 11. sırada yer aldıklarını belirten Kemalettin Özkan, bugün açıklanan LYS sonuçları ile Uşak tarihinin en iyi sınav sonuçlarını elde ettikleri dile getirdi.
Bireysel başarılardan çok istatistiki başarılara önem verdiklerini de ifade eden Kemalettin Özkan,'Bu yıl sınav sistemi değişti ve ikili sınav sistemine geçildi. Adayların üniversiteye girebilmesi için ilk sınav yüzde 40, ikinci sınav ise yüzde 60 etki edecek. Uşak olarak iki sınavlı sistemin iki ayağını da başarı ile tamamladık. Bugün açıklanan LYS'de daha başarılı bir sonuç elde ettik. Uşak olarak kişisel başarılara değil tüm öğrencilerimizin ortalama başarısına önem veriyoruz. Türkiye genelinde ilk bin içerisinde yer alan çok sayıda öğrencimiz var. İlimizde gerek hayırseverlerin gerekse velilerin eğitime olan bakış açısı bizi sevindiriyor. Valimiz Özdemir Çakacak'ta göreve başladığı günden bu yana bize destek veriyor. Okullarımızı ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerimize moral verip kendilerine bir hedef belirlemelerini tavsiye ediyor. Bu katkılarından dolayı de kendisine teşekkür ediyoruz. LYS sonuçlarına göre Matematik Fen dalında 81 il içinde 295.753 ortalama ile 7. sırada, Türkçe Matematik'te 282.843 ortalama puanla 5. sırada ve Türkçe Sosyal'de de 275.641 ortalama puanla 9. sırada yer aldık”diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com