Uşak Milli Eğitim Müdürü görevden alındı

Uşak Milli Eğitim Müdürü görevden alındı
Uşak'ta yaklaşık 5 yıldır Milli Eğitim Müdürlüğü görevini sürdüren Recep Düzgün görevinden alındı.

Uşak'ta yaklaşık 5 yıldır Milli Eğitim Müdürlüğü görevini sürdüren Recep Düzgün görevinden alındı.
Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün'ün Eşme Yatılı Bölge İlköğretim Okulu (YİBO)'da yaşanan olaylar nedeniyle görevden alındığı öğrenildi.
Resmi Gazetenin bugünkü sayısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukcu ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından imzalanan kararname ile Recep Düzgün'ün görevden alındığı ve başka bir yerde görevlendirileceği öğrenildi.
Bilindiği gibi yaklaşık bir ay önce Uşak'ın Eşme ilçesinde bulunan YİBO'da 10 yaşındaki Umut Balık kaybolmuş, 9 gün sonra da cesedi okulun bahçesindeki foseptik çukurunda bulunmuştu.
Bu olay nedeniyle eleştirilere maruz kalan İl Milli Eğitim Müdürü Düzgün, okulu ziyaret eden bazı milletvekilleri tarafından da eleştirilmişti.
Eşme YİBO'da ayrıca Umut Balık'ın kaybolması olayından önce de taciz olayları gündeme gelmiş Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bu olaylara seyirci kaldığı iddia edilmişti. Ayrıca bugünkü Resmi Gazetede açık bulunan Uşak Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü'ne de İzmir Bayındırlık ve İskan Müdürü Mehmet Ata Erpolat'ın atandığı yazıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com