Uşak Okuyor ve Yarışıyor

Uşak Okuyor ve Yarışıyor
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül himayesinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca yürütülen "Türkiye Okuyor" projesi kapsamında Uşak'ta yarışma düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül himayesinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca yürütülen 'Türkiye Okuyor' projesi kapsamında Uşak'ta yarışma düzenlendi.
Uşak  İI Milli Eğitim Müdürlüğü ile Uşak Öğretmenler Yardımlaşma Derneği(ÖYDER ) işbirliğinde  ilimizdeki tüm özel ve resmi ilköğretim okullarında okuyan öğrencilere kitap okumayı teşvik etmek ve sevdirmek amacıyla 'Türkiye Okuyor' Projesine paralel olarak ÖYDER tarafından yürütülen 'Uşak Okuyor ve    Yarışıyor' projesi ilgiyle karşılandı.
Proje sürecinde Uşak Merkez ve İlçelerdeki tüm ilköğretim okullarında 100 Temel eser içerisinden seçilmiş olan 20 kitabın öğrenciler tarafından okunarak ve okullarda yapılacak olan bölge elemelerinde okullarını temsil edecek öğrencileri belirlemek amacıyla kendi okullarında yarışmalar yapıldığı belirtiliyor.
09.04.2009 Perşembe günü 5 bölgede  67 okulumuz 3 asil 1 yedek olmak üzere toplam 268 öğrenci finale kalabilmek ve ÖYDER tarafından verilecek olan ödüllere bir adım daha yaklaşabilmek amacıyla kıyasıya yarıştıkları ifade edildi. Ayrıca, finalde 1. 2. ve 3. olacak okulların alacakları hediyeler yanında ayrıca bölgelerinde birinci olan okulların öğrencilerine ÖYDER tarafından İstanbul Gezisi yapılacağı müjdesi verildi.
Daha önce bir benzeri yapılmamış olan bu proje sayesinde Uşak 'ın kitap okuma konusunda  büyük ilerleme kaydedileceğine inanılıyor. 
 
09 Nisan Saat 10'da yapılacak yarışmanın yapılacağı okullar ise şunlar;
1-    Bölge : 23 Nisan İ.Ö.O.
2-    Bölge : Halit Ziya UŞAKLIGİL İ.Ö.O. 
3-    Bölge : Fen Lisesi Salonu
4-    Bölge : Endüstri Meslek Lisesi Salonu
5-    Bölge : Fevzi Çakmak Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Salonu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com