“Uşak olarak birinci önceliğimiz eğitim”

“Uşak olarak birinci önceliğimiz eğitim”
Uşak Valisi Özdemir Çakacak, üniversite sınavlarında dereceye giren öğrencileri çeyrek altınla ödüllendirdi. Kalkınmanın temelinin eğitimden geçtiğini ifade eden Vali Çakacak, Uşak halkının eğitime verdiği desteğin önemine değinerek 47 hayırseverin adını

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, üniversite sınavlarında dereceye giren öğrencileri çeyrek altınla ödüllendirdi. Kalkınmanın temelinin eğitimden geçtiğini ifade eden Vali Çakacak, Uşak halkının eğitime verdiği desteğin önemine değinerek 47 hayırseverin adının okullarda yaşatıldığını bildirdi.

Vali Özdemir Çakacak üniversite sınavlarında dereceye giren 14 öğrenciye valilik toplantı salonunda düzenlenen bir törenle ödüllendirdi. Toplantıda öğrencilerle sohbet edip gelecekle ilgili hedeflerini soran Vali Özdemir Çakacak, “Ülkemizin aydınlık geleceği için kendinize ciddi hedefler belirleyin” dedi. Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün ile öğrencilerin öğretmenleri ve okul müdürleri de katıldı. Türkiye'nin ve Uşak'ın birinci önceliğinin eğitim olduğunu, her türlü kalkınmanın temelinin eğitimden geçtiğini ifade eden Vali Özdemir Çakacak, “Bizim birinci önceliğimiz eğitim. Çünkü her türlü kalkınmanın ve gelişmenin temeli eğitime dayanmaktadır. Öğrencilerimizin başarılarından dolayı gururluyuz. O nedenle kamuoyu önünde kendilerini ödüllendirmek istedik. Bu başarıların üniversite hayatı boyunca da devam etmesini temenni ediyoruz” dedi.
Eğimde elde edilen her başarıyı ödüllendirmeye devam edeceklerini söyleyen Vali Özdemir Çakacak, “Bu yıl yine SBS'de tam puan alan öğrencilerimiz var. O öğrencilerimizi de bir törenle ödüllendireceğiz. SBS ve üniversite sınavları haricinde yapılan çeşitli etkinliklerde, TÜBİTAK projelerinde de ilimiz Türkiye çapında başarılar elde etmektedir. Bu yıl Yenilikçi Öğretmenler Projesi'nin Türkiye finalinde 65 proje sergilenmeye değer bulundu. Bu 65 projenin 7 tanesi ilimize aitti ve finalde Türkiye birinciliği elde ettik. Birinci olan projemiz ülkemizi ABD'deki dünya finalinde temsil edecek. Okullar arası beyaz bayrak projesinde de ilimiz Türkiye birinciliği elde etti. Elde edilen bu başarıların artarak devam etmesi için eğitime katkı sunmaya devam etmeliyiz. Uşak halkının eğitime bakış açısı bizi mutlu ediyor. İlimizde 47 hayırseverin adı okullarımızda yaşatıyor. Bu tablo Uşak halkının eğitime verdiği önemi ortaya koyuyor. Halkımız eğitime bu derecede değer verdiği sürece elde edilen başarılar katlanarak devam edecektir. Bu duygularla bir kez daha 14 öğrencimizi, ailelerini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum” dedi.
Ana Kız Okuldayız Kampanyası kapsamında il genelinde 18 bin 380 kişiye okuma yazma sertifikası verdiklerini de hatırlatan Vali Çakacak, sözlerini şöyle tamamladı; “Ana Kız okuldayız tüm zamanların en kapsamlı okuma yazma projesidir. İlimiz kampanya başladığında 69. Sırada yer alıyordu. Açtığımız kurslar sayesinde okuma yazma bilmeyen 25 bin 785 vatandaşımızdan 18 bin 380 kişisine okuma yazma öğrettik. Okuma yazma öğrettiğimiz vatandaşlarımızı düzenlediğimiz törenlerle sertifikalarını verdik. Kampanya da şuanda ilimiz Türkiye'de 4. Sırada yer alıyor”
Vali Özdemir Çakacak daha sonra dereceye giren öğrencilere birer adet çeyrek altın hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com