Uşak SMMMO'dan esnafa uyarı

Uşak SMMMO'dan esnafa uyarı
Uşak Serbest Muahsebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) yıl sonu nedeniyle haksız kazanç elde etmeye çalışan fırsatçılara karşı esnafı uyardı.

Uşak Serbest Muahsebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) yıl sonu nedeniyle haksız kazanç elde etmeye çalışan fırsatçılara karşı esnafı uyardı.
Uşak SMMMO Başkan Vekili Ahmet Kuşçu, oda binasında düzenledği basın toplantısıyla 'Maliyeden Geliyoruz' diyarek piyasada dolaşan fırsatçılara karşı esnafı uyardı. Ayrıca son zamanlarda şehir dışından gelerek esnafa ticari defterlerin bundan sonra elektronik ortamda tutulacağını söyleyerek defter tastiklerini yaptırmamalarını tavsiye ettiğini de belirten Ahmet Kuşçu, “Esnafımız bu tür yanlış yönlendirmelere karşı dikkatli olmalıdır”uyarısı yaptı.
Esnaftan bu tür kişilerle karşılaşmaları durumunda SMMO'ya ihbarda bulunmalarını isteyen Başkan Vekili Ahmet Kuşçu, “Her yıl olduğu gibi bu yıl sonu da bazı fırsatçılar esnaf “Biz Maliyeden geliyoruz” diyerek ellerindeki gazete yada dergiye abone yapmaya çalışıyor. Esnafımız haksız kazanç elde etmeye çalışan bu tür fırsatçılara pirim vermemelidir. Son günlerde bu yöndeki şikayetler arttı. Bu nedenle basın aracılığıyla bir uyarı yapmayı uygun gördük. Bunun dışında şehir dışından gelerek piyasayı dolaşan bazı kişiler ticari defterlerin bundan böyle elektronik ortamda tutulacağını söyleyerek esnafımıza defter tastik ettirmemesini öneriyor. Hatta defter tutulmasının gereksiz olduğunı beyan ederek esnafı yanlış yönlendiriyor. Esnafımızın bu tür asılsız, söz telkin ve davranışlara itibar etmemesini istiyoruz. Bu konularda esnafın duyarlı olmasını ve karşılaştıkları fırsatçıları odamıza ihbar etmelerini bekliyoruz”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com