Uşak Ticaret Borsası 30 girişimciye eğitim verecek

Uşak Ticaret Borsası 30 girişimciye eğitim verecek
Uşak Ticaret Borsası ve Uşak KOSGEB Müdürlüğü arasında girişimcilik eğitimi protokolü imzalandı.

Uşak Ticaret Borsası ve Uşak KOSGEB Müdürlüğü arasında girişimcilik eğitimi protokolü imzalandı. Protokol gereği Ticaret Borsasına kayıtlı 30 girişimci 21 Mayıs ve 6 Haziran tarihleri arasında toplam 60 saat eğitim alacak.
Ticaret Borsası binasında yapılan imza törenine Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Aydoğan, KOSGEB Uşak Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Özgür Armaneri katıldı.
İmza töreninde konuşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Aydoğan “Girişimcilik kursumuzu Zahireciler Sitesi içinde yer alan yeni binamızda yapacağız. Şimdilik bu eğitimimize 30 kursiyer alabileceğiz. Ancak kurs bitiminden sonra eğitimlere devam edip daha fazla üyemizi bu konuda eğitim almasını istiyoruz. Özellikle tarım alanında faaliyet gösteren bir kurum olarak Türkiye’nin geleceğini de tarım sektörünün belirleyeceğini düşünürsek bu eğitimin ne kadar önemli olduğunu anlayabiliyoruz. Bize bu konuda destek veren KOSGEB Müdürü sayın Özgür Armaneri’ye teşekkür ediyorum. Umarım bu eğitimimiz olumlu geçer ve yeni iş yapacak genç arkadaşlarımıza rota olur” dedi.
KOSGEB Uşak Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Özgür Armaneri protokol imzasında yaptığı konuşmasında “İş kurmaya hevesli, aklında bir iş kurma fikri olan girişimcilere girişimcilik desteği vermekteyiz bu desteği vermek içinde ilk koşul uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlamak” olduğunu söyledi. Dr. Armaneri “Biz bu kursları Ticaret ve Sanayii Odası, Esnaf Odaları ve Üniversitelerde açabiliyoruz Bize Ticaret Borsamızdan da böyle bir talep geldi. Bizde memnuniyetle bu talebi değerlendirerek protokol imzaladık umut ediyoruz ki gerçekten ilimize faydası olan girişimcilerimiz olur eğitimden sonra bir an önce işlerini kurarlar” dedi.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com