Uşak Üftade İlköğretim, Van'daki kardeş okulunu ziyaret etti

Uşak Üftade İlköğretim, Van'daki kardeş okulunu ziyaret etti
Uşak Özel Üftade İlköğretim Okulu, "İki okul, tek yürek" sloganıyla yürütülen Kardeş Okul projesinde önemli bir adım attı. Van İskele YİBO ile kardeş olan Üftade İlköğretim'in idareci, öğretmen, sınıf anneleri ve öğrencilerinden oluşan 16 kişilik heyet

Uşak Özel Üftade İlköğretim Okulu, 'İki okul, tek yürek' sloganıyla yürütülen Kardeş Okul projesinde önemli bir adım attı. Van İskele YİBO ile kardeş olan Üftade İlköğretim'in idareci, öğretmen, sınıf anneleri ve öğrencilerinden oluşan 16 kişilik heyet bu şehre gitti.
Proje hazırlığı sırasında yazılan kardeşlik mektupları, İskele YİBO'daki öğrencilere teslim edildi. Üftadeli öğrenciler, harçlıklarından biriktirdikleri paralarla da kardeşlerine ilk etapta spor ayakkabısı, eşofman, tişört gibi hediyeler gönderdi.
Üftade heyeti, Van Havaalanı'nda İskele YİBO Müdürü Zahit Çağdaş, Müdür Yardımcısı Mahmut Çelik ve öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. Kendilerini karşılayan öğrencilere hitap eden Üftade İlköğretim Okulu Müdürü Hüdayi Başın, 'Çok çalışın, gayret edin, güzel lise ve üniversiteleri kazanın. Güzel Türkiyemiz'in çalışkan, fedakâr, özverili, donanımlı, bilgili, ortak değerlerimizle ve zengin kültürümüzle harmanlanmış, birlikte kardeşçe yaşamayı beceren gençlere ihtiyacı var. Bu bizi yeniden dünyada lider ülke durumuna getirecektir.' dedi.
Üftade heyetini makamında kabul eden Van Valisi Münir Karaloğlu ise batıda doğunun imajının önyargılı olduğunu vurguladı. Vali Karaloğlu, 'Van'a gelip de buraya hayran kalmayan kimse görmedim. Lütfen buradaki güzellikleri ve güvenli ortamı her yerde anlatın. Okul olarak başlattığınız Gönül Köprüsü projesi, bir kere daha doğuyla batıyı perçinleyecektir.' şeklinde konuştu. Karaloğlu, Müdür Başın'a Van tanıtım kitabı ve CD gibi hediyeler de verdi. Uşak heyeti ise battaniye ve tarhana hediye ederek, eski Van Valisi olan Uşak Valisi Özdemir Çakacak'ın selamlarını iletti. Üftadeliler ayrıca Van ve çevresindeki tarihi ve turistik yerleri de gezme fırsatı buldu.
Gezi hakkında değerlendirmede bulunan Müdür Hüdayi Başın, 'Önümüzdeki yıl İskele YİBO'dan bir grup öğrenciyi okulumuza davet ettik. Ayrıca Uşak'tan bir grup öğrencimizin de Van'a misafir olmasını planladık. İskele YİBO'nun eğitim kalitesinin artması ve öğrencilerinin daha başarılı olması için elimizden geleni yapacağız.' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com