Uşak Üniversitesi ile UTSO ortaklaşa geri kazanım kongresi düzenleyecek

Uşak Üniversitesi ile UTSO ortaklaşa geri kazanım kongresi düzenleyecek
Uşak Üniversitesi ile Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) ortaklaşa geri kazanım kongresi ve sergisi düzenleyecek.

Uşak Üniversitesi ile Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) ortaklaşa geri kazanım kongresi ve sergisi düzenleyecek. Rektör Prof. Dr. Sait Çelik ile UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet, 2-4 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek kongre öncesi değerlendirme toplantısı yaptı.
Uşak Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapılacak olan ve UTSO tarafından desteklenecek “1. Geri Kazanım Kongresi ve Sergisi” bundan sonra iki yılda bir yapılacak. Rektör Çelik ile UTSO Başkanı Kuvvet, bu konuda prensip anlaşmasına vardı. 1.Geri Kazanım Kongresi’ne 20 farklı üniversiteden 81 akademisyenin katılacağını ifade eden Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Sait Çelik, kongrede sektörle ilgili son teknolojik yenilikler ile bilimsel araştırmalar ve atık-çevre-enerji-ekonomi çerçevesindeki gelişmelerin masaya yatırılacağını söyledi. UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet ise kongre ve serginin kent ekonomisine ve sektöre katkı sağlayacağını ifade etti.
Düzenlenecek kongrenin üniversite- sanayi işbirliğinin güzel bir örneği olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Sait Çelik,“Çevrenin ve doğal kaynaklarımızın korunması ve atık miktarının azaltılarak ekonominin iyileştirilmesi amacıyla düzenlenen 1. Geri Kazanım Kongremize 20 farklı üniversiteden 81 akademisyen bildiri gönderdi. Çeşitli atıkların geri kazanımına yönelik son teknolojik gelişmeler, bilimsel araştırma sonuçları ve atık-çevre-enerji-ekonomi çerçevesindeki en yeni gelişmelerin sunulacağı kongre üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşecek” dedi.
UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet ise Uşak’ın tekstil teleflerinin geri kazanımında önemli bir il olduğunu söyleyerek “Uşak geri kazanımda Türkiye'nin lider ili olmaya aday. Tüm dünyada geri dönüşüm sektörüne ciddi destekler veriliyor. Geri kazanım sektörü şehrimiz ve ülkemiz için ekonomik karlılığı bulunan bir sektör. Uşak Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 1. Geri Kazanım Kongre ve Sergisi hem şehrimiz hem de ülkemiz için önemlidir. Kongrede sektörün sorunları ve çözümler ortaya konulacak. Biz Uşak Ticaret ve Sanayi Odası olarak böyle bir çalışmaya destek olmaktan dolayı mutluyuz” dedi.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com