Uşak Üniversitesi’nde “Anayasa Reformu” konulu konferans

Uşak Üniversitesi’nde “Anayasa Reformu” konulu konferans
Uşak Üniversitesi İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi, 'Anayasa Reformunun Kamu Yönetiminin Demokratikleşmesine Etkisi' isimli konferans düzenledi.

Uşak Üniversitesi İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi, 'Anayasa Reformunun Kamu Yönetiminin Demokratikleşmesine Etkisi' isimli konferans düzenledi. Konferansta yeni anayasa ve demokrasi vurgusu yapıldı.
Bir Eylül Yerleşkesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mustafa Kemal Paşa Amfisi'nde dün gerçekleştirilen konferansa İç İşleri Bankalığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Hasan Canpolat konuşmacı olarak katıldı. Konferansı; Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, davetliler ve akademisyenler ile öğrenciler izledi.
Türkiye’nin son yıllarda demokratikleşme konusunda önemli mesafeler kat ettiğini ifade eden Vali Özdemir Çakacak yaptığı açılış konuşmasında, yeni anayasa çalışmalarına da değindi. Yeni anayasanın toplumun tüm iradesini yansıtması gerektiğini ifade eden Vali Çakacak, “'Hükümetimiz yeni Anayasa çalışmaları öncesinde toplumun tüm aktörlerinin görüşlerini alıyor. Yeni Anayasa'da Türk toplumunun iradesinin yansıtılması son derece önemlidir. Hükümetimiz bu konuda büyük bir irade ortaya koyuyor. Meclis başkanlığında toplumunun tüm aktörlerinde görüş alınması çalışmaları toplantılarla bir araya gelmeye çalışılıyor. Temennimiz yeni anayasanın tüm toplumca kabul gören bir içerikte olmasıdır” dedi.
Anayasa Reformunun Kamu Yönetiminin Demokratikleşmesine Etkisi'' konulu bir sunum yapan İç İşleri Bankalığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Hasan Canpolat ise “Demokratikleşme sürecini önemsiyoruz. Gelişmiş demokrasiler gelişmiş ülkelerde yoğunlaşıyor. Bunu tarihsel, ekonomik, siyasal ve sosyal etkileri var. Türkiye son on yıldır demokratikleşme konusunda pozitif büyüme sürecinde. Türkiye'de demokratikleşme için gerekli ekonomik, sosyal ve siyasal alt yapı oluşmuştur'' dedi.
Konferansın ardından Uşak Valisi Çakacak, İç İşleri Bankalığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Hasan Canpolat'a Çini Tabak hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com