Uşak Üniversitesi’nde ‘Çanakkale Zaferi’ konulu panel

Uşak Üniversitesi’nde ‘Çanakkale Zaferi’ konulu panel
Uşak Üniversitesi ‘Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97. yıldönümü etkinlikleri kapsamında “Çanakkale Zaferi” konulu panel düzenledi.

Uşak Üniversitesi ‘Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97. yıldönümü etkinlikleri kapsamında “Çanakkale Zaferi” konulu panel düzenledi.
Güzel Sanatlar Fakültesi Mustafa Kemal Amfisinde düzenlenen ve Prof. Dr. Sayın Dalkıran’ın oturum başkanlığı yaptığı panele Doç. Dr. Mehmet Karayaman, Doç. Dr. Cafer Şen, Yrd. Doç. Dr. Barış Metin ve Okutman Murat Soysal konuşmacı olarak katıldı. Panelde konuşmacılar; “Çanakkale Deniz ve Kara Muharebeleri, İstiklal Marşı’nın Psikanalitik Yorumu, Çanakkale Savaşlarında Yunanistan ve Bulgaristan ve Çanakkale Savaşlarının Sonuçları” konularını işledi. Paneli; Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay İsmail Özcan, İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, akademisyenler, davetliler ve öğrenciler izledi.
Türk ordusunun Çanakkale’de tarihi bir destan yazdığını ifade eden Prof. Dr. Sayın Dalkıran, “Türk ordusu dönemin modern ordularına karşı bağımsızlık savaşı vermiştir. İmkansızlıklar içerisinde düşman ordularına karşı koyan Türk askeri, destan yazmış, Türk ve dünya tarihinin akışını değiştirmiştir. Çanakkale Zaferi aynı zamanda Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlamıştır” dedi.
Rektör Prof. Dr. Sait Çelik ise panel sonunda konuşmacılara plaket vererek, Çanakkale Zaferi’nin doğru bir şekilde gelecek kuşaklara aktarılmasının önemine değinerek, “Tarih bir milletin hafızasıdır. Kendi tarihimizi gelecek kuşaklara doğru bir şekilde aktarmak zorundayız” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com