Uşak Üniversitesi’nde 'Gelecek yönelimli vizyon ve hedefleri' konulu panel

Uşak Üniversitesi’nde 'Gelecek yönelimli vizyon ve hedefleri' konulu panel
Uşak Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Kulübü tarafından ‘Gelecek Yönelimli Vizyon ve Hedefleri İle Uşak İl Özel İdaresi’ konulu panel düzenlendi.

Uşak Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Kulübü tarafından ‘Gelecek Yönelimli Vizyon ve Hedefleri İle Uşak İl Özel İdaresi’ konulu panel düzenlendi.
Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mustafa Kemal Paşa Amfisinde gerçekleştirilen panelde İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun idarenin yapısı hakkında öğrencilere bilgi verdi. Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdare Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç. Dr. Şerif Öner’in yönettiği panele İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan uzun, İl Genel Meclisi Eski Başkanı Mehmet Pehlivan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Ecemiş konuşmacı olarak katıldı. Paneli; Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Faysal Gökalp ve üniversite öğrencileri izledi.
panelin açılışında Uşak İl Özel İdaresi Proje ve Koordinasyon Birimi tarafından yürütülmekte olan ‘Tarihi fark Et’ projesi kapsamında hazırlatılan Uşak’ın tarihi değerlerinin konu edildiği tanıtım filmi gösterildi. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Ecemiş “Uşak İl Özel İdaresi’nin genel yapısı, faaliyet alanları ve faaliyetleri ile İl Özel İdaresi’nin geleceğe dair hedefleri” konularını anlattı. İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, “Uşak İl Genel Meclisi’nin yapısı ve çalışmaları, İl Özel İdaresi görev ve sorumluluk alanlarında üstlendiği görev ve İl Genel Meclisinin İl Özel İdaresi ile vatandaşlar arasındaki iletişimindeki üstlendiği misyon” konularını anlattı. İl Genel Meclisi Eski Başkanı Mehmet Pehlivan da “2005 yılında yürürlüğe giren 5302 Sayılı Kanun, kanun öncesi ve sonrası Uşak İl Özel İdaresi’nin yapısı ve çalışmaları ile reform niteliğinde köklü değişikliler getiren 5302 Sayılı Kanunun uygulanmasından sonraki geçiş süreci” konularını anlattı.
Panelin sonunda moderatör ve panelistlere Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik tarafından plaket verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com