Uşak Üniversitesi'nde mezuniyet sevinci

Uşak Üniversitesi'nde mezuniyet sevinci
Uşak Üniversitesi'nden 2008-2009 eğitim ve öğretim yılında mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni ve konser düzenlendi.


Uşak Üniversitesi'ne bağlı Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Meslek Yüksek Okulları öğrencileri, 1 Eylül Stadyumu'nda düzenlenen mezuniyet töreninde diplomalarını aldı. Mezuniyet töreninin ardından üniversiteliler Yeni Türkü konseriyle coştu.
Mezuniyet törenine, Uşak Valisi Kayhan Kavas, Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Çobanoğlu, Rektör Prof. Dr. Adnan Şişman, Emniyet Müdürü Cafer Şahin, fakülte dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ile velileri katıldı. Mezuniyet töreninde birincilikle mezun olan öğrencilere Rektör Adnan Şişman ve diğer protokol üyelerince çeşitli hediyeler verildi.
Mezuniyet töreninde Rektör Prof. Dr. Adnan Şişman, 2008-2009 öğretim yılında 252 akademik personelle 8 bin 461 öğrenci mevcutlu Uşak il ve ilçelerindeki fakülte ve yüksekokullarda başarılı bir sezon geçirdiklerini söyledi. Şişman, 'Uşak'taki birimlerimizde 1997'den günümüze kadar 14 bin 11 0öğrenci mezun oldu. Bu yıl ise bin 691'i fakültelerden bin 357'si meslek yüksek okullarından olmak üzere toplam 3 bin 048 öğrencimizi mezun etmenin gururunu yaşıyoruz. Uşak Üniversitesi aracı akıl olan bir kurumun adı olmaya adaydır. Bu çerçevede aklı rehber edinen üniversitemizin temel amacı ilk etapta bilimsel bilgi üretmektir. Üretilen bilginin pratiğe dönüşümü bu amacın ikinci ve esas sürecidir.17 Mart 2006 tarihinde kurulan üniversitemiz hızla büyümeye devam etmektedir. Güzel Sanatlar Fakültesi kuruldu, fakülte ve meslek yüksek okulları için 4 adet derslik inşa edildi. B unun yanı sıra yemekhane, öğretim elemanlarımız için akademik blok ve spor eğitim ve kültür tesisleri hizmete açıldı. Üniversitemiz; merkezde üç yerleşke ve 5 ilçede 32 bölüm, 48 programı ihtiva eden 5 fakülte, bir yüksekokul 6 meslek yüksek okulu 2 enstitü, 5 araştırma ve uygulama merkezi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Yüksek Öğretim Kurulu'na önerilen ve açılması uygun görülen yeni bölüm ve programlara alınacak öğrencilerle birlikte yeni eğitim öğretim sezonunda öğrenci sayımızın 11 bin 400'e ulaşmasını öngörüyoruz”dedi.
Tören sonrası mezun olan öğrenciler büyük bir mutluluk yaşarken, birlikte kep fırlattı. Mezuniyet töreninin ardından öğrenciler ve aileleri Yeni Türkü konseriyle coşkulu anlar yaşadı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com