Uşak Üniversitesi’nde müzik, matematik ve sağlık konferansı

Uşak Üniversitesi’nde müzik, matematik ve sağlık konferansı
Uşak Üniversitesi’nde ‘Termodinamik, Matematik ve Müzik ile Kulak- Burun- Boğaz Sağlığı’ konulu konferans düzenlendi

Uşak Üniversitesi’nde ‘Termodinamik, Matematik ve Müzik ile Kulak- Burun- Boğaz Sağlığı’ konulu konferans düzenlendi
Bir Eylül yerleşkesindeki Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'ndaki konferansa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Firuz Balkan ile Op. Dr. Ahmet Çubuklusu matematikle müzik arasında güçlü bir bağ olduğunu ifade ettiler. Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Firuz Balkan, konferanstaki sunumunda müzikle matematik arasındaki etkileşimden bahsederek “Müziğe verdiğimiz değer kadar matematiğe de vermeliyiz. Çünkü her şeyde olduğu gibi müziğin temelinde de matematik var” dedi.
Üniversite öğrencilerinin konuyla ilişkin sorularını da yanıtlayan Prof. Dr. Firuz Kalkan, “Nota değerleri, matematik olmadan bilinemeyeceği gibi ritim tutturmakta imkansızdır. Eğer müziğe ilgi duyuyorsak matematiğe önem vermeliyiz. Bundan dolayı eğer müzik yapmayı, enstrüman çalmayı seviyorsak ilk önce matematiği de sevmeliyiz. Zaten hayatın her alanında matematiğe ihtiyaç duyduğumuz bir gerçek" dedi.
Kulak, Burun ve Boğaz Uzmanı Operatör Dr. Ahmet Çubuklusu ise konuşmasına insan sağlığını olumsuz etkileyen faktörleri anlattı. Kulak, burun ve boğaz sağlığının kaliteli bir yaşam için önemini de vurgu yapan Dr. Ahmet Çubuklusu, “Yaptığımız hiçbir iş sağlığımız kadar önemli değil. Kaliteli bir yaşam için sağlımıza dikkat etmek zorundayız” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com